• کدخبر: 1286
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۲۰ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۲/۰۶/۱
  • چاپ خبــر
افزایش ۳۸ درصدی واردات نفت کره جنوبی از ایران
در ماه گذشته میلادی صورت گرفت

افزایش ۳۸ درصدی واردات نفت کره جنوبی از ایران

3023شرکت ملی نفت کره جنوبی اعلام کرد که واردات نفت این کشور در جولای ۲۰۱۳ از ایران نسبت به جولای سال گذشته ۳۸٫۷ درصد افزایش یافته و به ۵٫۹۰۶ میلیون بشکه رسیده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری شهرستان گلپایگان ، بر اساس اطلاعات منتشره از سوی شرکت ملی نفت کره جنوبی، واردات نفت سئول از ایران در ماه جولای نسبت به سال گذشته ۳۸٫۷ درصد افزایش یافته است.

بر اساس این اطلاعات، کل واردات نفتی این کشور در این ماه نسبت به سال گذشته ۷٫۱ درصد رشد داشته و به ۸۳٫۳ میلیون بشکه رسیده است.

کره جنوبی به آمریکا وعده داده است تا واردات نفت از ایران را در ۶ ماه منتهی به نوامبر نسبت به دوره دسامبر ۲۰۱۲ تا می ۲۰۱۳، ۱۵ درصد کاهش دهد.

رویترز به نقل از یک منبع آگاه کره‌ای نوشت: این افزایش نمی‌تواند ادامه یابد و واردات نفت از ایران به علت انجام کاهش ۱۵ درصدی، کاهش خواهد یافت.

به گفته منابع آگاه، از میان ۴ پالایشگاه کره جنوبی، پالایشگاه های «اس کی انرژی» و «هیوندای اویل بانک» نفت ایران را وارد می‌کنند. از حدود ۶ میلیون بشکه نفت وارداتی از ایران در ماه جولای، احتمالا ۲ محموله ۲ میلیون بشکه‌ای توسط اس کی انرژی و ۲ میلیون بشکه دیگر توسط هیوندای اویل بانک از ایران خریداری شده است که  هر ۲ ماه یکبار نفت وارد می‌کنند.

بر اساس این گزارش، سئول در جولای ۲۰۱۳ بالغ بر ۵٫۹۰۶ میلیون تن نفت از تهران خریداری کرده که این میزان در مدت مشابه سال گذشته برابر با ۴٫۲۵۹ میلیون تن بوده است؛ همچنین کره‌جنوبی در ماه گذشته میلادی، ژوئن، ۴٫۰۷۲ میلیون تن نفت از ایران وارد کرده است.

کره جنوبی در ۷ ماه نخست سال ۲۰۱۳ بالغ بر ۳۱٫۱۹۳ میلیون تن نفت از ایران وارد کرده است که معادل حدود ۱۰۴ بشکه در روز است و بر همین اساس ایران پس از عربستان، کویت، امارات و قطر، پنجمین صادرکننده نفت به این کشور به شمار می‌آید.

 

درج دیدگاه

بایگانی

مهر ۱۳۹۸
ش ی د س چ پ ج
« خرداد    
 12345
۶۷۸۹۱۰۱۱۱۲
۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹
۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶
۲۷۲۸۲۹۳۰