• کدخبر: 16038
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۲:۲۷ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۳/۰۱/۱۱
  • چاپ خبــر
گلپانا گزارش می‌دهد؛

سوغات شهرستان گلپایگان چیست؟

یکی از جاذبه هایی که شهرستان گلپایگان را به شهری مطلوب برای مقصد گردشگران و مسافران نوروزی تبدیل کرده است،سوغات و صنایع دستی شهرستان است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری گلپانا شهرستان گلپایگان؛ شهرستان گلپایگان درمیان شهرهای استان اصفهان به عنوان یک شهربا جذابیتهای فراوان شناخته شده ودرایام تعطیل همچون عید نوروزمسافران از شهرهای اطراف و استان های مختلف به سمت این شهرسرازیر می شوند.

904

دراین میان،آنچه که به عنوان یکی ازدغدغه های ثابت مسافران ازدیربازمطرح بوده،تهیه سوغاتی است.لذا یکی از جاذبه هایی که شهرستان گلپایگان را به شهری مطلوب برای مقصد گردشگران و مسافران نوروزی تبدیل کرده است،سوغات و صنایع دستی شهرستان است.

شهرستان گلپایگان از گذشته همواره مهد فرهنگ و هنر و ادب بوده است و در زمینه های مختلف صنایع دستی واقلام طبیعی و سنتی دارای تولیدات جذاب و برجسته ای بوده است.امروز بسیاری از گردشگران و مسافران به دنبال آن هستند،تا ضمن آشنایی با این صنایع آن ها را به عنوان یادگار و یا سوغات تهیه و به منزله ارمغانی به دیار خود ببرند.

در این میان خطاطی و خوشنویسی،منبت و خاتم کاری و همچنین قالی بافی و گیوه دوزی گلپایگان در عرصه صنایع دستی و شیر و لبنیات و کباب سنتی گلپایگان به عنوان اقلام خوراکی بومی و سنتی و طبیعی شهرستان همواره از گذشته ایام تا به امروز توجه مسافران و گردشگران بسیاری را به خود جلب نموده است.

به طوری که به جرات می توان گفت کمتر گردشگر و یا مسافری را می توان یافت که وارد شهرستان گلپایگان شود و از صنایع دستی و تولیدات طبیعی و سنتی شهرستان گلپایگان به ارمغان نبرد.

موارد ذکر شده به عنوان سوغات برجسته شهرستان گلپایگان شناخته شده است و اکنون که به پایان تعطیلات نوروز نزدیک می شویم و میهمانان نوروزی به نوعی در تهیه و تدارک تهیه بهترین سوغات برای دوستان و خویشاوندان خود هستند،صنایع دستی و هنرهای بومی شهرستان و همچنین تولیدات سنتی و طبیعی گلپایگان مانند انواع لبنیات می تواند بهترین سوغات باشد به عنوان یادگاری از سفری خاطره انگیز و میزبانی مردم مهمان نواز و خون گرم شهرستان گلپایگان.

درج دیدگاه

بایگانی

خرداد ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« اردیبهشت    
 1234
۵۶۷۸۹۱۰۱۱
۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸
۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵
۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱