• کدخبر: 16250
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۳۴ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۳/۰۱/۱۶
  • چاپ خبــر

قطعنامه ای که می گوید : استقلال،آزادی،جمهوری اسلامی : قطع

امیر رحمانی

گلپانا ؛ همه چیز از آنجا شروع میشود که وقتی غرب خود را در یک منجلاب عمیق می بیند با راه هایی که همه ختم به بن بست و ناکار آمدی است،هیچ راهی ندارد جز آن که از تنها راه باقی مانده نهایت استفاده را بنماید.

 پارلمان اروپا قطعنامه‌ای را تصویب می کند که در آن آمده است که اتحادیه اروپا باید از فرصت مذاکرات هسته‌ای و توسعه داخلی در ایران بهره‌برداری کند.

 آمریکا و متحدان اروپایی آن طی سی و چند سال گذشته همه توان خود را برای مقابله با اسلام و انقلاب و جمهوری اسلامی ایران به‌میدان آورده و به اعتراف صریح خود، نه تنها راه به جایی نبرده اند، بلکه نتیجه معکوس گرفته‌اند، تا آنجا که به قول هفته‌نامه آمریکایی «ویکلی استاندارد» روسای‌جمهور آمریکا از جیمی‌کارتر تا اوباما در یک نقطه با امام‌خمینی به اشتراک نظر رسیده‌اند و آن، این که «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند» 

همه چیز از این بند قطعنامه شروع می شود:

«تنها در صورت پایبندی کامل ایران به تعهدات خود در اجرای کامل توافقنامه برنامه اقدام مشترک – بخش عملیاتی توافقنامه ژنو – امکان بهبود روابط سازنده این اتحادیه با ایران امکان‌پذیر خواهد بود»!

و بندهای قطعنامه یکی پس از دیگری شروع می شود:

 ۱-موضوع هسته‌ای: بخشی از قطعنامه می گوید روی هیچ چیز توافق نمی شود تا روی همه چیز توافق نشود.

۲-روابط ایران و اتحادیه اروپا:در قطعنامه همچنین از بخش سرویس خارجه اتحادیه اروپا می‌خواهد تا تمام کارهای مقدماتی را انجام دهد تا یک نمایندگی اتحادیه اروپا تا پایان سال ۲۰۱۴ در تهران افتتاح شود. 

۳-موضوعات منطقه‌ای: در بخشی از این بند آمده که حدود ۳ میلیون پناهنده افغان در ایران هستند و باید با همکاری ایران و نهادهای سازمان ملل این افراد از حقوق اساسی خود بهر‌مند شوند.

۴-موضوعات حقوق بشری:بخش آخر این قطعنامه مربوط به امور حقوق بشری است که بیشترین بندها (۸ بند) را به خود اختصاص داده است.

بندهایی از بخش چهارم:

الف: هیات‌های اعزامی پارلمان اروپا به ایران باید به دیدار با مخالفان سیاسی، فعالان جامعه مدنی متعهد بوده و به زندانیان سیاسی دسترسی داشته باشند.

ب: در دستور کار قرار گرفتن آزادی سران فتنه و حمایت علنی از فتنه گران

ج: ادعای غیر دموکراتیک بودن انتخاب حجت الاسلام و المسلمین دکتر روحانی به ریاست‌جمهوری! 

موارد دیگری که در این قطعنامه به آن پرداخته شده است:

**ممنوعیت همجنس‌بازی را لغو کند و به همجنس‌بازان اجازه رابطه جنسی آزادانه بدهد.

**هر یک از نمایندگان یا هیئت‌های پارلمانی اتحادیه اروپا که به ایران سفر می‌کنند اجازه ملاقات با محکومان امنیتی را داشته باشند

**به آنچه از نظر اتحادیه اروپا نقض حقوق‌بشر تلقی می‌شود خاتمه بدهد!

موارد آمده در قطعنامه به قدری گویاست است که نیازی به توضیح بیشتر پیرامون آن نیست،نکته کلیدی اینجاست که علی رغم ادعای پارلمان اروپا مبنی بر این که این قطعنامه به دنبال آنچه که ایجاد اصلاحات داخلی و روابط بهتر ایران و اتحادیه اروپا می‌خواند، است.واضح،روشن و مبرهن است که بندهای آمده نه تنها روابط بهتر اتحادیه اروپا و ایران را تداعی نمی کند بلکه می گوید:

استقلال،آزادی و جمهوری اسلامی : قطع

لذا چنین قطعنامه ای نه تنها به بهبود روابط ایران و اتحادیه اروپا نمی انجامد بلکه بار دیگر با تداعی توطئه های متعدد شوم غرب علیه ملت بزرگ ایران در طول ۳۵ سال گذشته لکه ای می شود ننگین در کارنامه سیاه شیطنت ها و دشمنی های غرب با انقلاب و نظام اسلامی.

غرب همواره تلاش کرده تا به هر طریق ممکن استقلال،آزادی و جمهوری اسلامی را خدشه دار و ضربات سنگینی وارد نماید اما هر بار با هدایت های حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب و بصیرت و هوشمندی مردمی آزاده این دسیسه ها نقش بر آب شده است.و چیزی جز ننگ و ذلت و بی آبرویی نصیب مستکبران عالم نگردیده است.

درج دیدگاه

بایگانی

مهر ۱۳۹۸
ش ی د س چ پ ج
« خرداد    
 12345
۶۷۸۹۱۰۱۱۱۲
۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹
۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶
۲۷۲۸۲۹۳۰