• کدخبر: 16504
  • تاریخ انتشار خبر: ۵:۱۸ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
  • چاپ خبــر

دفن جاسوس در اصفهان لغو شد

به دنبال اعتراضات مردم و ناظران سیاسی استان اصفهان، دفن ریچارد فرای در این استان لغو شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری گلپانا شهرستان گلپایگان؛ معاون سیاسی امنیتی استاندار اصفهان در این باره گفت: دفن ریچارد فرای شرق شناس آمریکایی در کنار رودخانه زاینده‌رود شایعه‌ای بیش نیست.

images

به گزارش واحد مرکزی خبر ، رسول یاحی درجمع خبرنگاران با بیان این ‌که البته ریچارد فرای در زمان حیات از دولت احمدی نژاد خواسته بود پس از مرگش در اصفهان دفن شود، گفت : تاکنون هیچ درخواستی از سوی ورثه وی مبنی بر دفن ریچارد فرای در اصفهان به وزارت امور خارجه ایران نرسیده است.

امام جمعه موقت اصفهان نیز دیروز در خطبه های نماز جمعه گفته بود: اگر ممنوعیت دفن درحاشیه زاینده ‌رود برای همه وجود دارد باید برای این فرد هم وجود داشته باشد.

آیت الله مهدوی با بیان اینکه آمریکا نماینده رسمی ایران را به کشور خود راه نمی‌دهند گفت: چطور انتظار دارند ما مرده جاسوس آمریکایی را به کشور خود راه دهیم؟.

عضو خبرگان رهبری افزود: اگر لازم است می‌توان محل دفن دیگری همانند سایر افراد برای این شخص در نظر گرفت.امام جمعه موقت اصفهان نیز در نشست خبری گفت: مردم اصفهان اجازه نخواهند داد که ریچارد فرای در این شهر دفن شود.

حجت الاسلام رهبر افزود: معتقدیم همان کار قبلی هم درباره دفن پروفسور پوپ که حتی سارق آثار ملی ما نیز بوده و در زمان طاغوت رخ داده کار اشتباهی بوده است.وی با بیان اینکه آیا شخصیت ریچارد فرای مانند شخصیت امثال ملاصدرا، میرداماد یا شیخ بهایی است ؟گفت: چرا باید چنین فردی که سارق آثار ملی ما در نیویورک بوده است در اصفهان دفن شود.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان امروز در جمع اعضای شورای شهر گفت : فرای و خواهرش دلال فروش میراث فرهنگی بودند.

زادهوش با بیان اینکه دنیای غرب با عنوان کردن دفن ریچارد فرای در اصفهان درصدد ایجاد حساسیت‌زدایی بین ملت ایران هستند، گفت : دولتمردان و ملت ایران باید با تدبیر ویژه خود از اقدامات جاسوسان غربی در ایران جلوگیری کنند.

منبع:دانا

درج دیدگاه

بایگانی

دی ۱۳۹۸
ش ی د س چ پ ج
« مهر    
 123456
۷۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳
۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰
۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷
۲۸۲۹۳۰