• کدخبر: 17149
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۰۴ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۳/۰۲/۱
  • چاپ خبــر
شورای اروپا؛

اروپا با بحران حقوق بشر روبرو است

شورای اروپا در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد، اروپا با بزرگترین بحران حقوق بشر در دو دهه اخیر روبرو است و حقوق بشر به طور جدی در سراسر این قاره نقض می‌شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری گلپانا شهرستان گلپایگان؛ شورای اروپا در شرایطی گزارش مربوط به وضعیت حقوق بشر در کشورهای اروپایی را منتشر کرده که نشست کمیته وزرای خارجه اتحادیه اروپا قرار است به زودی برگزار شود.
4604
 
بر اساس این گزارش، شورای اروپا گزارش مربوط به وضعیت حقوق بشر، دموکراسی و اجرای قانون در اروپا را توسط ناظران خود در کشورهای مختلف اروپایی تهیه و منتشر کرده است. شورای اروپا اعلام کرد، فساد مالی و اقتصادی در ۲۶ کشور از ۴۷ کشور اروپایی کاملا روشن و مشهود است.
دبیر کل شورای اروپا نیز در این باره تاکید کرد: علت فساد مالی گسترده و سوء استفاده از قدرت فقدان نظارت های دموکراتیک،رسانه های آزاد و سیستم قضایی مستقل است. این گزارش نشان می‌دهد که آزار و اذیت نیروهای پلیس و فساد گسترده در بین پلیس اروپا در ۲۰ کشور از ۳۰ کشور مورد بررسی کاملا مشهود بوده است. علاوه بر این تبعیض نژادی در ۳۹ کشور اروپایی به طور چشمگیری وجود داشته است.
بر این اساس حقوق شهروندان اروپایی به شدت از سوی بحران اقتصادی و رشد بی عدالتی‌ها تهدید می‌شود. بسیاری از کشورهای اروپایی با فقر گسترده و بحران بیکاری روبرو هستند.
شورای اروپا از کشورهای اروپایی خواست تا به مفاد کنوانسیون حقوق بشر پایبند بوده و از نقض حقوق اولیه و اساسی شهروندان اروپایی جلوگیری کنند.
منبع: پرس تی وی

درج دیدگاه

بایگانی

دی ۱۳۹۸
ش ی د س چ پ ج
« مهر    
 123456
۷۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳
۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰
۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷
۲۸۲۹۳۰