• کدخبر: 18497
  • تاریخ انتشار خبر: ۷:۴۲ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۳/۰۲/۲۸
  • چاپ خبــر

تقابل جنگنده‌های انگلیسی با یک بالگرد روسی

وزارت دفاع انگلیس با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد سه فروند جنگنده نیروی هوایی سلطنتی این کشور برای مقابله با یک بالگرد روسی بر فراز دریای بالتیک، اعزام شده‌اند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری گلپانا شهرستان گلپایگان؛ برای اولین بار از آغاز بحران اوکراین و اعزام جنگنده‌های انگلیسی به کشورهای منطقه «بالتیک»، سه فروند جنگنده «تایفون» نیروی هوایی انگلیس برای تقابل با یک بالگرد روس، بر فراز دریای بالتیک به پرواز درآمدند.

05404

بنا بر اعلام وزارت دفاع انگلیس، این جنگنده‌ها پس از شناسایی یک پرنده ناشناس در نزدیکی مرزهای «لتونی»، به سمت آن به پرواز درآمده‌اند.

روزنامه «دیلی‌تلگراف» گزارش داده است که این پرنده ناشناس، به احتمال فراوان یک بالگرد مدل «کا-۲۷» روسیه بوده که از عرشه ناوهای این کشور بر فراز آب‌های بین‌المللی بالتیک به پرواز درآمده بوده، اما از ارسال علائم شناسایی خودداری کرده است.

بنا بر اعلام وزارت دفاع انگلیس، جنگنده‌های این کشور پس از پرواز به سمت محل مورد نظر، یک بالگرد روس را مشاهده کرده‌اند که بر عرشه یک ناو کلاس «استرگوچی» (steregushchy) فرود آمده است. لندن این تقابل را «دوستانه» توصیف کرده است.

از دو هفته قبل و در پی تشدید تنش میان روسیه و کشورهای غربی، چندین عضو ناتو از جمله انگلیس و فرانسه، جنگنده‌هایی را به کشورهای منطقه بالتیک اعزام کرده‌اند. هدف از اعزام این جنگنده‌ها، حراست از این منطقه در برابر تهدیدات خارجی اعلام شده است. سه کشور «لتونی»، «لیتوانی» و «استونی» کشورهای منطقه بالتیک هستند که همگی آن‌ها عضو ناتو هستند و در صورت مداخله روسیه کشورهای عضو مجبور به مداخله خواهند بود.

منبع:فارس

درج دیدگاه

بایگانی

شهریور ۱۳۹۸
ش ی د س چ پ ج
« خرداد    
 1
۲۳۴۵۶۷۸
۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵
۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲
۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹
۳۰۳۱