• کدخبر: 18580
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۲:۰۱ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۳/۰۲/۳۰
  • چاپ خبــر

مکاتبات برای آزادی علیرضا عسگری ادامه دارد

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ما نگرانی خود نسبت به ربوده شدن “علیرضا عسگری”معاون اسبق وزارت دفاع کشورمان را به سازمان ملل و کمیته صلیب سرخ اعلام کردیم و این مکاتبات هنوز ادامه دارد و این موضوع را از مراجع ذی‌صلاح پیگیری می‌کنیم.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری گلپانا شهرستان گلپایگان؛ مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری هفتگی با خبرنگاران درباره انتخابات عراق گفت: مردم عراق در انتخابات اخیر عزم و انسجام ملی خود برای عبور از مشکلات را به نمایش گذاشتند و باید از آحاد ملت، احزاب، تشکل‌ها و کسانی که در فعالیت‌های سیاسی نقش‌آفرین بودند تقدیر کرد.

05980

وی تصریح کرد: برگزاری انتخابات در موعد مقرر، با ساز و کارِ پیش‌بینی شده، رقابت سالم و همچنین اعلام نتایج در زمان مقرر از مولفه‌های مثبت در روند برگزاری انتخابات عراق است.

افخم اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران امیدوار است روند تشکیل دولت عراق با همین عزم و اراده ادامه یابد و کلیه جریانات سیاسی این کشور براساس قانون در جهت توسعه و شکوفایی عراق گام بردارند و تشکیل دولت فراگیر آینده عراق را رقم بزنند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در بخش دیگری از اظهاراتش درباره سرنوشت “علیرضا عسگری” معاون اسبق وزارت دفاع کشورمان که در ترکیه ناپدید شده است، بیان داشت: ما نگرانی خود نسبت به ربوده شدن آقای عسگری را در همان موقع به سازمان ملل و کمیته صلیب سرخ اعلام کردیم و این مکاتبات هنوز ادامه دارد و این موضوع را از مراجع ذی‌صلاح پیگیری می‌کنیم.

منبع:باشگاه خبرنگاران

درج دیدگاه

بایگانی

تیر ۱۳۹۸
ش ی د س چ پ ج
« خرداد    
۱۲۳۴۵۶۷
۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴
۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱
۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸
۲۹۳۰۳۱