• کدخبر: 21045
  • تاریخ انتشار خبر: ۳:۰۰ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۳/۰۴/۲۳
  • چاپ خبــر
مدیر جهادکشاورزی گلپایگان در گفتگو با گلپانا؛

۱۷۵۰۰ تن جو از سطح مزارع گلپایگان برداشت شد

مدیر جهاد کشاورزی گلپایگان گفت: ۱۷۵۰۰ تن جو از سطح ۴۸۰۰ هکتاری زیرکشت این محصول در گلپایگان برداشت شد.

حیدرعلی گل محمدی در گفتگو با خبرنگارگلپانا اظهار داشت:از سطح ۴۸۰۰ هکتار زیرکشت محصول جو در شهرستان ۱۷۵۰۰ تن محصول جو به وسیله دستگاه کمباین برداشت شده است.

وی افزود: پس از چندین سال خشکسالی و عدم کشت در اراضی روستای تیکن با اجرای طرح یکپارچه سازی اراضی  و آبیاری کم فشار  حدود ۲۰ هکتار از اراضی زیرکشت محصول جو با کماین برداشت شد.

گل محمدی با بیان اینکه کشت محصول خیار در شهرستان به پایان رسیده است، تصریح کرد: پیش بینی می شود از سطح ۱۱۰ هکتاری زیرکشت این محصول  ۳۸۰۰ تن  محصول خیار در سال زراعی برداشت شود.

مدیر جهاد کشاورزی گلپایگان بیان کرد: از ابتدای شروع فصل کشت گوجه فرنگی تا پایان خرداد ماه امسال ۱۴۰ هکتار نشای گوجه فرنگی از نوع -ps فلات – سه حلقه کوین  و سه حلقه کریستال و محلی کشت شده است .

وی افزود: پبیش بینی می شود از سطح ۱۴۰هکتاری زیرکشت این محصول ۵۱۰۰ تن گوجه فرنگی برداشت شود.

گل محمدی با اشاره به کشت تنباکو در شهرستان ، گفت: با هدف درآمد زایی،رعایت تناوب زراعی  واشتغال زائی حدود ۶۰۰ هکتار از اراضی شهرستان به کشت تنباکو اختصاص یافته است.

مدیرجهادکشاورزی گلپایگان با بیان اینکه در سال زراعی حدود ۲۳۰ هکتار از اراضی شهرستان به کشت لوبیا (به  ارقام قرمز،چیتی، سفید ) اختصاص یافت ، تصریح کرد: پیش بینی می شود حدود ۵۰۰ تن محصول لوبیا  از سطح  مزارع  شهرستان  برداشت شود.

درج دیدگاه