دیار عالمان

کنگره بزرگداشت ۳۶۰ شهید شهرستان گلپایگان برگزار می شود

کدخبر: 21167
تیر ۲۵, ۱۳۹۳ در ساعت ۶:۲۳ ب.ظ

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری گلپانا [1] شهرستان گلپایگان؛ فرماندار گلپایگان در نشست هماهنگی ستاد یادواره شهدای شهرستان که با حضور اعضای ستاد در فرمانداری برگزارشد، بیان کرد: شعار امسال به فرمان مقام معظم رهبری مزین به  اقتصاد و فرهنگ با مدیریت جهادی  است لذا تأثیر گذارترین و مهم ترین کار فرهنگی برگزاری  یادواره شهدا است.

محسن حسین میرزائی گرامیداشت یاد و خاطرات شهدا  را وظیفه ذاتی همه آحاد مردم و دستگاههای دولتی دانست و افزود: هر فردی که در نظام مقدس جمهوری اسلامی به رده های مدیریتی ارتقاء می یابد مدیون خون شهدا و ایثارگری آزادگان و جانبازان است.

فرماندار گلپایگان تصریح کرد: برای برگزاری هرچه بهتر گنکره شهدا کمیته ای تشکیل و اعضای آن معرفی شوند تا با برنامه ریزی های موثر با جذابیت و شور و شوق  بهتری امور مربوط به کنگره شهدا  انجام شود.

حسین میرزایی تأکید کرد: بسط، توسعه، گسترش ، احیاء و نهادینه کردن گفتمان ناب،بی بدیل و فاخر امام راحل، مقام معظم رهبری و گفتمان ایثار و شهادت،از اهداف اصلی برگزاری کنگره شهدای گلپایگان است.

وی خاطرنشان کرد: دست اندرکاران برگزاری کنگره نسبت به فعالیت های مجازی و ایجاد سایت اقدام و به گونه ای بر روی آن تبلیغ و اطلاع رسانی کنند تا مردم بدانند این کار شایسته شهدای والا مقام است.

فرمانده سپاه گلپایگان گفت: برگزاری کنگره شهدا از مطالبات به حق مردم و مسئولین گلپایگان بود،لذا کنگره ۳۶۰ شهید شهرستان ۱۰ مهرماه امسال در آستانه امام زادگان هفده تن برگزار می شود.

سرهنگ علیشاهی افزود: اقدامات انجام گرفته در سه بخش قبل، حین و بعد از کنگره تقسیم می‌شود و  زیرساخت‌ها و مقدمات برنامه ها به گونه ای فراهم شده است که تا مدت‌ها فضای شهرستان رنگ و بوی شهید و شهادت داشته باشد.

محمداسماعیل علیشاهی تصریح کرد:در راستای بهتر برگزاری کنگره شهدای شهرستان ۷ کمیته تشکیل شده که برای هرکدام یک از کمیته ها وظایفی تعریف شده است.

سرهنگ علیشاهی با بیان اینکه اقدامات موثری برای احیاء فرهنگ شهادت از سوی شهرداری گلپایگان صورت گرفته است ، خاطرنشان کرد: ساخت یادمان شهدا، ساخت موزه شهدا در جوار گلزار شهدای گلپایگان ، نصب تمثال شهدا ، نام گذاری خیابانها به نام شهدا و نصب بنر مزین به عکس شهدا در میادین شهر از اقدامات شهرداری و شورای اسلامی شهر گلپایگان می باشد.

فرمانده سپاه گلپایگان تأکید کرد: به نحوی برنامه های طرح ریزی شود که فضای شهرستان آکنده به عطر و شمیم شهادت شود تا نگاه افراد غیر بومی به این فضا معطوف شود.


[1] پایگاه تحلیلی خبری گلپانا: http://golpana.ir/