• کدخبر: 25100
  • تاریخ انتشار خبر: ۷:۰۰ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۳/۰۸/۲۸
  • چاپ خبــر

نخستین گروه دانش آموزان گلپایگانی به اردوهای راهیان نور اعزام شدند

نخستین کاروان راهیان نور از دانش آموزان دختر گلپایگان روز سه شنبه به مناطق عملیاتی اعزام شد.

به گزارش گلپانا ؛ مهدی اشراقی در حاشیه اعزام نخستین گروه از دانش‌آموزان دختر گلپایگانی به مناطق جنوب کشور اظهار کرد: نخستین گروه از دانش‌آموزان دختر دبیرستان‌های گلپایگان امروز در قالب دو دستگاه اتوبوس و گروه دوم ۲۹ آبان‌ماه با یک دستگاه اتوبوس به مناطق عملیاتی جنوب کشور و شهرهای اهواز و دهلاویه اعزام می‌شوند.

 وی هدف از اعزام دانش آموزان در قالب کاروان راهیان نور را  ترویج فرهنگ ایثار، مقاومت، شهادت و تقویت عقاید دینی و انقلابی اعلام کرد و افزود: این دانش‌آموزان با سه دستگاه اتوبوس و همراه با تعدادی از پیشکسوتان سپاه پاسداران، پنج نیروی فرهنگی و دو مبلغ دینی از حوزه علمیه خواهران به اردوی راهیان نور اعزام می‌شوند و اعزام کاروان راهیان نور دبیرستان‌های پسرانه در اسفندماه سال جاری انجام می‌شود.

 مدیر آموزش و پرورش گلپایگان تصریح کرد: از وظایف ما پس از گذشت بیش از دو دهه از پایان جنگ تحمیلی، زنده نگه‌داشتن یاد و خاطر تمام رزمندگان و شهدایی است که جان ارزشمند خود را فدای انقلاب کردند و اگر امروز ما در جای جای این نظام اسلامی با آسایش زندگی می‌کنیم مرهون رشادت‌های شهدا در هشت سال دفاع مقدس است.

 وی با تاکید بر اینکه یکی از وظایف امروز ما زنده نگه‌داشتن یاد شهدا و آماده‌سازی فضایی برای معرفی آرمان‌های شهدا به جوانان است، خاطر نشان کرد: در حرکتی نمادین و ارزشمند اعزام راهیان نور در جوار گلزار شهدای گلپایگان صورت گرفته تا دانش‌آموزان با تجدید عهد و پیمان مجدد با شهدا به اردو اعزام شوند.

 سرهنگ محمداسماعیل علیشاهی، فرمانده سپاه گلپایگان نیز در ادامه گفت: اعزام کاروان راهیان نور کاری فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین دانش‌آموزان است.

 وی با بیان اینکه آمار قابل توجهی از دانش‌آموزان طی سال‌های گذشته به مناطق عملیاتی غرب و جنوب کشور اعزام شده‌اند، تصریح کرد: امسال تغییرات جزئی در این اعزام‌ها صورت گرفته و به این صورت است که با مسئولیت مدیریت هر آموزشگاه یک کاروان به مناطق عملیاتی جنوب و غرب اعزام شود و این اعزام‌ها در طول سال تحصیلی انجام شود.

 فرمانده سپاه گلپایگان ادامه داد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته اعزام کاروان راهیان نور از مقبره الشهداء تا مشهد الشهداء صورت می‌گیرد تا دانش‌آموزان تجدید میثاق مجددی با آرمان‌های شهداء و امام شهیدان داشته باشند.

 وی تاکید کرد: امروز ۹۰ نفر از دانش‌آموزان دوره دبیرستانی که عمدتاً درس آمادگی دفاعی داشتند به مناطق جنوب کشور اعزام شدند و در روز ۲۹ آبان ماه جاری نیز تعداد ۳۰ نفر دیگر از دانش‌آموزان به همراه تعدادی از پیشکسوتان سپاه پاسداران و مبلغان دینی و فرهنگی به اردوی راهیان نور اعزام می‌شوند.

درج دیدگاه

بایگانی

شهریور ۱۳۹۹
ش ی د س چ پ ج
« مرداد    
۱۲۳۴۵۶۷
۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴
۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱
۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸
۲۹۳۰۳۱