• کدخبر: 28921
  • تاریخ انتشار خبر: ۶:۴۰ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۴/۰۱/۵
  • چاپ خبــر
مداح هیات انصارالحسین:

(هیات انصارالحسین) یکی از محافل و هیات قدیمی شهرستان گلپایگان/گزارش تصویری از ایام فاطمیه هیات

هیات انصارالحسین یکی از محافل وهیات قدیمی شهرستان است که در سال ۱۳۷۵ تاسیس شده است و محل دائمی هیات، حسینه گلزار و در کنار قبور شهدا است .

به گزارش گلپانا: در گفت وگویی که با مرتضی سخایی مداح هیات انصار الحسین گلپایگان داشتیم گفت: هیات انصارالحسین یکی از محافل وهیات قدیمی شهرستان است که در سال ۱۳۷۵تاسیس شده است و محل دائمی هیات، حسینه گلزار و در کنار قبور شهدا است .

 

وی افزود: برنامه های هیات مختص زمان مقطعی نیست و ما همیشه صبح های جمعه دعای پرفضیلت ندبه و شب های جمعه دعای کمیل را در کنار قبور متبرک شهدای گلپایگان برگزار میکنیم .البته اصلی ترین برنامه ها در دهه اول محرم و دهه آخر صفر، دهه اول و دوم فاطمیه، برنامه های شبهای ماه رمضان (دعای افتتاح ،ابوحمزه ثمالی،لیالی قدر و…) و مناسبتهای دینی است.

سخایی افزود: به حمدالله جوانان زیادی در این هیات رفت آمد دارند که البته خود من هم از دوران کودکی در این هیات فعالیت داشتم ودارم.

مداح هیات انصارالحسین تصریح کرد: ما جز برنامه های مذهبی و معنوی که ذکر شد یک سری فعالیت های فرهنگی و ورزشی چون، تشکیل تیم فوتبال وسایت شهید فیروزی و اردوهای منطقه ای  هم داشته ایم. تاکنون این هیات دوسال به عنوان هیات نمونه استان از جهت کیفیت و برنامه های فرهنگی  معرفی شده است.

درج دیدگاه

بایگانی

شهریور ۱۳۹۹
ش ی د س چ پ ج
« مرداد    
۱۲۳۴۵۶۷
۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴
۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱
۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸
۲۹۳۰۳۱