• کدخبر: 29307
  • تاریخ انتشار خبر: ۱:۱۵ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۴/۰۱/۲۸
  • چاپ خبــر

مخابرات باهمکاری نکردنش باعث متوفق شدن توسعه ADSL شده است!

با مخالفت‌های شرکت مخابرات ایران با شرکت‌های اینترنتی و واگذاری سرویس اینترنت ADSL رییس هیات مدیره گروه شرکت‌های شاتل خبرداد.

به گزارش گلپانا به نقل از شهر خبر: محمدحسن شانه‌ساززاده در سمینار سیاست‌ها و برنامه‌ها، گفت: باتوجه به جلسات متعددی که با شرکت مخابرات ایران برگزار شد، هنوز به نتیجه‌ای نرسیده، راه حلی برای مشکلات پیدا نشده و توسعه فضای کمی و کیفی روی ADSL تقریبا متوقف است (گفتنی است که در حال حاضر فقط اپراتور مخابرات می‌تواند به خطوط فیبر نوری خدمات اینترنتی ارایه دهد).
در ادامه گفت: درحالی که توسعه ADSL متوقف است اما نسبت به سال‌های گذشته حجم ترافیک شبکه‌مان سه برابر شده است.
شانه ساززاده از مهمترین دستاوردهای سال ۹۳ در حوزه زیر ساخت ارتباطی کشور را بهبود قابل ملاحظه کیفیت ارتباطات عنوان کرد و گفت: این درحالی است که تا پیش از سال ۹۳ شرکت‌های اینترنتی روزانه با قطعی‌های متعدد مواجه بودند و با بهبود شرایط اختلالات به صورت مقطعی و اندک است.
وی افزود: در زمینه ظرفیت اینترنت در شبکه انتقال نیز تا پیش از سال ۹۳ در صف‌های شش هفت ماهه منتظر افزایش ظرفیت بودیم اما اکنون تقریبا تامین نیازها به روز شده و مشکلی در این زمینه نداریم.
شانه ساززاده، اقدام شرکت ارتباطات زیر ساخت برای جلوگیری از قاچاق تماس‌های تلفنی را گامی هوشمندانه و گسترده توصیف کرد و گفت: از اول فروردین ماه سال ۹۴ تقریبا مسیرهای قاچاق بسته شد و به دنبال آن انتقال ترافیک‌های رسمی افزایش یافت و زمینه قاچاق مکالمات نیز از بین رفت.

درج دیدگاه

بایگانی

تیر ۱۳۹۸
ش ی د س چ پ ج
« خرداد    
۱۲۳۴۵۶۷
۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴
۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱
۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸
۲۹۳۰۳۱