دیار عالمان

در بعضی محافل فرامین اسلامی کوچک شمرده میشوند/ حرکت در راستای ارزشها مشکلات اقتصادی را حل میکند

کدخبر: 29317
فروردین ۲۸, ۱۳۹۴ در ساعت ۴:۰۴ ب.ظ

به گزارش گلپانا [1]: حجت الاسلام والمسلمین مصطفی عباسی خطیب امروز نماز جمعه گلپایگان با اشاره با سخنان هاشمی رفسنجانی در مراسم بزرگداشت خدیجه ثقفی همسر مکرم امام خمینی گفت: متاسفانه در بعضی محافل فرامین اسلامی کوچک شمرده میشوند و به طور دیگر بیان میشود.

خطیب نماز جمعه: ضمن بیان فضائل همسر امام خمینی(ره) همچون، وارستگی نسبت به مادیات و همچنین الگوی همه جانبه بودن از نظر حجاب برای زنان کشور نسبت به سخنرانی اخیر در مورد بحث بی حجابی در مراسم ایشان انتقاد کرد.

وی افزود: اگر در راستای رسیدن به ارزش های اسلامی پیش برویم مشکلات اقتصادی نیز حل خواهد شد چون این ارزش ها سوق دهنده جامعه به سمت رستگاری است.

حجت الاسلام عباسی با اشاره به شعار سال که توسط رهبر معظم انقلاب (دولت و ملت،همدلی و هم زبانی) نام گرفته اظهار داشت: ما ضمن تبعیت از سخنان رهبری با دولت هم دل و هم زبان هستیم و افزود، همان طور که ملت تاکنون با حضورشان در صحنه های مختلف این همراهی را به جهان نشان دادند دولت نیز باید در کنار ملت باشد و به خواسته هایشان توجه کند.

خطیب نماز جمعه چهار اصل دینی، نماز و زکات، امر به معروف و نهی از منکر را اصول تعیین شده توسط رهبری دانستند که در صورت اجرائی شدن شعار سال نیز تحقق پیدا میکند.

وی تصریح کرد : نماز نشانه عبودیت و اخلاص و بندگی به درگاه خداوند و همچنین زکات رسیدگی به قشر آسیب پذیر و فقیر در جامعه است که وقتی در کنار دو عامل دیگر امر به معروف و نهی از منکر که سوق دهنده جامعه به سمت ارزش های واقعی است برسد این هم دلی و هم زبانی در همه جامعه ظهور پیدا میکند.

حجت الاسلام عباسی در مورد توافق اخیر گفت : همان طور که ریاست جمهوری در سفر اخیر خود اظهار داشتند تنها ما زمانی حاضر به توافق هستیم که همه تحریم ها به یکباره برداشته شود.


[1] گلپانا: http://golpana.ir