• کدخبر: 33411
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۴۹ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۴/۰۵/۲۹
  • چاپ خبــر
رئیس شورای اسلامی شهر گلشهر:

دشمن با از بین بردن همدلی و هم زبانی بین دولت و ملت کودتای ٢٨مرداد را در داخل کشور به وجود آورد

هر گاه در پیچ و خم مشکلات و بن بست ها دولت و ملت باهم هم دل وهمزبان شدند کشورمان با پیشرفت های چشمگیری روبرو شده است و هرگاه این دو ازهم فاصله گرفتند کشورمان دچار رکود و عقب ماندگی شده اشت

به گزارش گلپانا، رئیس شورای اسلامی شهر گلشهر گفت: دشمن با از بین بردن همدلی و هم زبانی بین دولت و ملت در سال ١٣٣٢ کودتای ٢٨مرداد را در داخل کشور به وجود آورد.

هرگاه دولت و ملت با هم هم دل و هم زبان شدند کشور در راه توسعه و پیشرفت قرار گرفته است و هر گاه این دو از هم فاصله گرفتند باعث رکود و عقب ماندگی کشور شده است.
شمس الله فیاضی رئیس شورای اسلامی شهر گلشهر با اشاره به کودتای ٢٨مرداد سال ١٣٣٢گفت: ایران اسلامی به دلیل موقعیت سوق الجیشی و منابع زیر زمینی و ظرفیت های اقتصادی فراوان همیشه مورد توجه خاص قدرت های استکباری از جمله آمریکای منحوس قرار داشته است و این قدرت ها از دیر باز تا کنون در صدد دخالت در امور داخلی ایران اسلامی بوده اند تا کشورمان را به یک کشور استعماری و وابسته تبدیل کنند.
وی با اشاره به همکاری دولت دکتر مصدق و جامعه روحانیت و مردم افزود :در سال های قبل از کودتا همکاری بسیاری خوبی بین جامعه روحانیت و دولت و مردم به وجود آمد که هر چند در دوران ستم شاهی این اتفاق افتاد اما باعث شد کشور روند رو به رشدی را در پی بگیرد و از همه مهمتر به ملی شدن صنعت نفت انجامید .
وی ادامه داد :دشمنان کشورمان از جمله آمریکا تاب و توان دیدن پیشرفت کشور را نداشتند و با ایجاد فتنه و از بین بردن اعتماد میان آحاد مردم و دولت که نماد دولت در آن زمان دکتر مصدق و نماد مردم آیت الله کاشانی بود کودتای ٢٨مرداد را رقم بزند و جلوی پیشرفت های کشورمان را بگیرند .

شمس الله فیاضی در پایان تصریح کرد: شعار امسال هم که از طرف مقام عضمای ولایت مطرح شده است بیانگر همین اصل است که با وجود اختلاف سلیقه ها در نوع اداره کشور باید همیشه باید دولت ملت باهم در یک راستا حرکت کنند تا نه کشور های استثمار گر بتوانند در کشور فتنه ایجاد کنند و شبهه پراکنی کنند ونه کشور دچار پسرفت و عقب ماندگی شود.

 

درج دیدگاه

بایگانی

تیر ۱۳۹۸
ش ی د س چ پ ج
« خرداد    
۱۲۳۴۵۶۷
۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴
۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱
۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸
۲۹۳۰۳۱