• کدخبر: 33866
  • تاریخ انتشار خبر: ۷:۳۸ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۴/۰۶/۱۴
  • چاپ خبــر
رئیس اداره اوقاف گلپایگان:

از ابتدای سال تاکنون ۱۲ مورد وقف در گلپایگان به ثبت رسیده است

از ابتدای اسال جاری تاکنون ۱۲مورد وقف جدید در بخش های مختلف شهرستان گلپایگان به ثبت رسیده است و البته ۵ مورد دیگر نیز در حال ثبت است.

به گزارش گلپانا، رئیس اوقاف گلپایگان خبر داد: از ابتدای اسال جاری تاکنون ۱۲مورد وقف جدید در بخش های مختلف شهرستان گلپایگان به ثبت رسیده است.

حجت الاسلام والمسلمین مهدی طاهری گفت: یکی از این موارد زمین و منزلی در روستای ملازجان به ارزش ۵۰ میلیون تومان بوده است که فردی به نام علی اعظامی به نیت روضه خوانی و منزل عالم و کلیه امورات خیریه آن را وقف کرده است.

وی افزود: واقف دیگری به نام سرکار خانم گورابی ۴ جریب زمین به ارزش ۴۰ میلیون تومان وقف طلاب حوزه علمیه و ترویج قرآن و فقرا کردند.

رئیس اداره اوقاف گلپایگان با اشاره بر واقف دیگری به نام سید مرتضی محمودی و وقف هایش برای عزاداری سیدالشهدا گفت: این واقف  ۱۵۹۷۵ متر زمین که  چیزی بالغ بر ۱۵۹۷۵۰ میلیون تومان ارزش آن است در گوگد وقف کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین طاهری با اشاره بر موقوفه دیگری با نیت ترویج قرآن و صرف برای فقرا در گلپایگان بیان کرد: محمد طاهر مرادی ۲۸۰ متر زمین مسکونی با ارزشی بالغ بر ۲۸۰ میلیون را وقف کرد.

وی با بیان وقف دیگری از دو زن و شوهر خیر به نام حسین سخایی و همسرشان برای اطعام هیات عزاداران در مسجد جامع گلپایگان اظهار کرد: ارزش ملک وقفی این زن و شوهر نیز چیزی بالغ بر ۲۸۱ میلیون تومان است.

رئیس اداره اوقاف گلپایگان ادامه داد: آخرین ثبت وقف ما نیز زمینی در روستای تیکن با نیت ترویج قرآن و کمک به فقرا روستای تیکن با ارزشی بالغ بر ۱۵ میلیون از آقای حسین سخایی بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین طاهری در پایان خبر داد: ۵ مورد وقف در شرف ثبت نیز داریم که اطلاعات آن بعد از قانونی شدن و انجام کار رسانه ای می گردد.

 

 

درج دیدگاه