• کدخبر: 38448
  • تاریخ انتشار خبر: ۲:۳۱ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۴/۱۰/۱۷
  • چاپ خبــر

آمار رد صلاحیت ها در خوانسار و گلپایگان بالا است/ هیأتی برای بررسی از طرف استانداری اصفهان به حوزه انتخابی این شهرستان اعزام شدند

استاندار اصفهان تصریح کرد: اکثر افرادی که رد صلاحیت شده اند به گرایشات سیاسی تعلق ندارند و افراد مستقل هستند در واقع ۸۶۴ نفر از ۱۰۱۵ نفر در استان اصفهان تایید صلاحیت شده اند.

vسول زرگرپور شامگاه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: قبلا تعداد داوطلبان مجلس شورای اسلامی از شهر اصفهان ۱۰۱۴ نفر عنوان شده بود، اما یک نفر در شهر گجرات هند برای حوزه نطنز ثبت نام کرده بود که بعدا اضافه شد و تعداد داوطلبان اصفهانی مجلس شورای اسلامی ۱۰۱۵ نفر شد.

وی از همه فرمانداران و بخشداران اصفهان به علت یک ماه کار شبانه روزی تشکر کرد و افزود: از ۱۰۱۵ نفر داوطلب استان اصفهان ۴۲ نفر انصراف داده اند و ۱۰۹ نفر صلاحیت آنها احراز نشده است. هیئت اجرایی ملزم بوده است که استعلامات خود را از ۴ مرجع قانونی، وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی، ثبت احوال و دادستانی انجام بدهد.

استاندار اصفهان تصریح کرد: اکثر افرادی که رد صلاحیت شده اند به گرایشات سیاسی تعلق ندارند و افراد مستقل هستند در واقع ۸۶۴ نفر از ۱۰۱۵ نفر در استان اصفهان تایید صلاحیت شده اند.

زرگرپور با بیان اینکه خمینی شهر، نایین و خور به همراه اقلیت های مذهبی هیچ رد صلاحیتی نداشته و همه افراد حاضر در گردونه انتخابات در این چهار حوزه تایید صلاحیت شده اند،

استاندار اصفهان تاکید کرد: در حوزه انتخابیه گلپایگان و خوانسار بیش از حد متوسط رد صلاحیت داشته به همین منظور یک هیئت را مامور کرده ام تا اتفاق رخ داده در این حوزه را بررسی نمایند.

وی به شهرستان اصفهان به عنوان یکی از حوزه های مهم کشور و مورد توجه جریانات سیاسی اشاره کرد و گفت: از ۴۰۴ نفر ثبت نامی در این حوزه یک نفر به سمیرم منتقل و ۱۶ نفر نیز انصراف داده اند. همچنین در این حوزه ۱۹ نفر رد صلاحیت شده و ۳۶۸ نفر تایید صلاحیت گرفته اند.

استاندار اصفهان اعلام کرد: افراد شاخص تایید صلاحیت شده اند و این عامل باعث می شود که انتخاباتی با شکوه و پرشور را در پیش داشته باشیم و قطعا افراد مشارکت بیشتری خواهند داشت.

وی ادامه داد: امیدم این است که روند خوب طی شده تاکنون تا پایان کار ادامه داشته باشد چراکه از ابتدا قرار بوده هیئت های اجرایی و ما عین قانون عمل کنیم و خوشبختانه تاکنون چنین اتفاقی رخ داده است و نتایج آن این بوده که تعداد کمی رد صلاحیت داشته ایم.

استاندار اصفهان به افراد رد صلاحیت شده گفت: از اینکه صلاحیت شما تایید نشده متاسف هستم اما اگر فکر می کنید که می توانید مدارک بهتری ارائه کنید چهار روز فرصت دارید تا به مراکز رجوع کرده و اعتراض خود را اعلام نمایید.

زرگرپور تاکید کرد: بنده برای هر ۱۰۱۵ نفر کاندیدای مجلس از استان اصفهان تلاش کرده ام و بین هیچ یک فرقی نخواهم گذاشت چراکه بنده ملزم به اجرای قانون هستم.

وی ادامه داد: در افراد رد صلاحیت شده چهره سرشناس نیز هست که این افراد هم اصولگرا و هم اصلاح طلب هستند.

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه زمانی که همه سلایق سیاسی وارد میدان شوند مشارکت حداکثری تحقق می یابد، گفت: سه تا چهار روز تلاش شد تا سازو کار هیئت های اجرایی در اصفهان به اعتدال نزدیک شود و امروز به همین دلیل نتایج قابل قبولی را از همه جریانات سیاسی می بینیم.

فرماندار گلپایگان در رابطه با صحبت استاندار اصفهان مبنی بر اینکه حوزه انتخابیه گلپایگان و خوانسار بیش از حد متوسط رد صلاحیت داشته است، خاطر نشان کرد: قرار است امروز هیئتی از طرف استاندار برای بررسی این موضوع به شهرستان وارد شود، اما علت تنها این است که هیئت اجرایی شهرستان تعدادی را عدم احراز هویت اعلام کرده است.

وی ادامه داد: به هیئت اجرایی متذکر شدیم که کاندیداها یا تایید صلاحیت می‌شوند و یا رد صلاحیت و در قانون مطلبی تحت عنوان “عدم احراز هویت ” وجود ندارد ، اما تعدادی از اعضای هیئت اجرایی شهرستان می‌گویند زمانی که از فردی شناختی نداریم نمی‌توانیم قضاوت کنیم.

منبع: ایسنا

درج دیدگاه

بایگانی

آبان ۱۳۹۸
ش ی د س چ پ ج
« مهر    
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰