• کدخبر: 39200
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۱۷ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۴/۱۱/۱۰
  • چاپ خبــر
حمله تروریستی به مسجدی در شهر شیعه‌نشین عربستان +عکس

حمله تروریستی به مسجدی در شهر شیعه‌نشین عربستان +عکس

مسئولان سعودی یک فرد مسلح را که حامل کمربند انفجاری بود، بعد از تیراندازی در مسجد دستگیر کرده‌اند.

در حمله تروریستی به مسجدی در منطقه شیعه نشین”الاحساء” در شرق عربستان دست کم سه نمازگزار شهید و ۷ نفر زخمی شدند. برخی منابع شمار شهدا را بیشتر گزارش دادند اما وزارت کشور عربستان شهادت دو نفر را تائید کرد.

به نقل از رسانه‌های عربستان، در حمله تروریستی به مسجدی در استان “الاحساء” در شرق عربستان چندین نفر شهید و زخمی شدند.

احتمال افزایش تعداد شهدای این حمله

این حمله تروریستی بعد از نماز جمعه در مسجد الامام الرضا(ع) در محله “محاسن” روی داد. رسانه های سعودی گزارش دادند که تیراندازی بین دو خطبه نماز جمعه صورت گرفته است. شبکه تلویزیونی العربیه وابسته به عربستان سعودی در ابتدا اعلام کرد که سه نفر در جریان حمله به مسجدی در الاحساء در شرق عربستان شهید و ۷ نفر دیگر زخمی شدند. این در حالی است که شبکه المیادین آمار شهدای این انفجار را ۵ نفر و ۱۸ مجروح اعلام کرد.. وزارت کشور عربستان پس از گذشت چند ساعت از این حادثه با صدور بیانیه ای شهادت دو نفر و زخمی شدن ۷ نفر را تائید کرد.

حمله توسط سه فرد تروریست صورت گرفت

برخی گزارش‌ها حاکی است یکی از سه مهاجم، خودش را در داخل مسجد منفجر کرد و صدای تیراندازی شنیده شد و دومین مهاجم نیز برای منفجر کردن خود سریع وارد عمل شد اما نمازگزاران توانستند او را دستگیر و تحویل پلس بدهند. با بازداشت دومین مهاجم، سومین مهاجم به سمت نمازگزاران تیراندازی و سپس متواری شد.

خبرنگار العربیه در عین حال گزارش داد که دو تروریست به مسجد حمله کردند که یکی از آنها خودش را منفجر کرد و دومین نفر نیز به ضرب گلوله زخمی و دستگیر شد.

حمله تروریستی به مسجدی در شهر شیعه‌نشین عربستان +عکس

درج دیدگاه

بایگانی

شهریور ۱۳۹۸
ش ی د س چ پ ج
« خرداد    
 1
۲۳۴۵۶۷۸
۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵
۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲
۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹
۳۰۳۱