• کدخبر: 40498
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۴۱ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۴/۱۱/۳۰
  • چاپ خبــر
امام جمعه گلپایگان

کاندیداها با هم ائتلاف کنند/ نماینده باید با رای بالا وارد مجلس شود

حجت الاسلام اسماعیلی گفت: تکثر کاندیدا باعث می شود، شخص پیروز رای بالایی نداشته باشد و ممکن است فرد شاخص رای نیاورد یا انتخابات به دور دوم برود که همه اینها هزینه بردار برای مردم است.

ه گزارش از گلپانا حجت الاسلام و المسلمین محمد رضا اسماعیلی در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مصلی شهرستان گلپایگان برگزار شد شاخص های انتخاب اصلح را تشریح کرد.

امام جمعه گلپایگان گفت: کسی واجد الشرایط است که پایبند به نظام اسلامی و ارزشها و منافع ملی و ولایت، به عقل جمعی اعتقاد داشته باشد، درد مردم و کشور را بداند، مقابل زورگویان ایستادگی کند، دنبال اشرافیگری خود وخانواده اش نباشد، قانون مدار باشد و جرات در ایجاد تحول داشته باشد.

وی ادامه داد: حضور حداکثری مردم در انتخابات از هر جریان و سلیقه ای که باشند سبب اقتدار و عزت مردم می شود و کسانی که می خواهند مردم را از حضور در پای صندوق های رای منصرف کنند در راه و خط دشمن قدم برمی دارند.

امام جمعه گلپایگان با اشاره به حضور نوزده کاندیدا در حوزه انتخابیه شهرستان های خوانسار و گلپایگان از آنها خواست: در این مرحله پس از تایید بررسی صلاحیت ها نیز تکلیف مدار باشند و در خرد جمعی خود به نفع کاندید اصلح کناره گیری کنند و از خود گذشتگی نشان دهند و با یکدیگر ائتلاف کنند زیرا همه ی مردم می خواهند کاندیدایشان با رای بالایی وارد مجلس شود و رای ها شکسته نشود.

حجت الاسلام اسماعیلی افرود: تکثر کاندیدا باعث می شود، شخص پیروز رای بالایی نداشته باشد و ممکن است فرد شاخص رای نیاورد یا انتخابات به دور دوم برود که همه اینها هزینه بردار برای مردم است.

وی افزود: کسانی که تایید صلاحیت یا احراز صلاحیت نشدند یا از انتخابات انصراف دادند اکنون نیز با احساس تکلیف به میدان بیایند و مردم را به حضور در انتخابات تشویق و ترغیب کنند.

امام جمعه گلپایگان تصریح کرد: بحث اصولگرایی و اصلاح طلبی و باقی آنها در چهار چوب نظام معنا می شود آن کس که از نظام خارج شد به درد مردم و قانون نمی خورد.

حجت الاسلام اسماعیلی بیان کرد: اگر اصلح انتخاب نشود و اگر در انتخابات شرکت نکردیم به امام و انقلابش خیانت کردیم.

وی اضافه کرد: مردم هوشیارند و می دانند اگر کسی به دستور بیگانگان عمل کند دیگر استقلال و آزادی و عزتی که برایش شهید دادند وجود نخواهد شد.

درج دیدگاه

آخرین اخبار شهرستان

بایگانی

آبان ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« مرداد    
 1234
۵۶۷۸۹۱۰۱۱
۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸
۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵
۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰