• کدخبر: 41488
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۳۸ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۵/۰۱/۵
  • چاپ خبــر
نماینده شهرستان های گلپایگان وخوانسار در مجلس نهم

در شهرستانها هم باید قرارگاه اقتصاد مقاومتی تشکیل شود

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: باید به توانمندی خودمان باور داشته باشیم و به دانش و تکنولوژی بومی تکیه کرد و از جوانانی که دارای ایده های خلاق و دانش بنیان هستند مورد حمایت جدی قرار بگیرند.

سید محمد حسین میرمحمدی در گفت و گو با گلپانا عنوان کرد: همان گونه که قرار گاه اقتصاد مقاومتی به مسئولیت معاون اول تشکیل شده است، قرارگاه اقتصاد مقاومتی در استانداری ها به مسئولیت استانداران و در شهرستانها نیز با مسئولیت فرمانداران تشکیل شود.

وی در این باره گفت: این کار می تواند نشان دهد که عملیات اقتصاد مقاومتی در سطح شهرستان ها و استان ها نیز جدی خواهد بود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درخصوص راهکار های اقتصادی نیز بیان کرد: اولین موضوعی که باید به آن توجه کرد حمایت از تولید داخل است، اگر دولت راهکارهایی ایجاد نکتد و تولید رونق پیدا نکند، مشکل اشتغال حل نخواهد شد.

میر محمدی ادامه داد: آن چیزی که مورد توجه دولت هست روان سازی کار در بخش تولید است که رونق اقتصادی پیش فرض  و محرکه حمایت از تولید است، زیرا ایجاد انگیزه خرید در بازارها به تولید کمک خواهد کرد.

وی حمایت از بخش های تولیدی خصوصا صنایع کوچک و متوسط را اقدام اولیه دولت در این راستا دانست

نماینده شهرستان های گلپایگان وخوانسار در مجلس نهم با اشاره به عدم اعتماد به غرب بیان کرد: باید به توانمندی خودمان باور داشته باشیم و به دانش و تکنولوژی بومی تکیه کرد و از جوانانی که دارای ایده های خلاق و دانش بنیان هستند مورد حمایت جدی قرار بگیرند.

میر محمدی به بیانات مقام معظم رهبری در صحن رضوی اشاره کرد و توجه رهبری برای وارد شدن به مصادیق را نشان از نگرانی و دغدغه ایشان در مورد اقتصاد دانست و تصریح کرد: رهبری به صورت ریز اشاره داشتند که چه موضوعاتی اولویت دارد و چگونه باید پیگیری و عمل کرد، قطعا امسال حجت بر همه تمام است و راه برای آینده روشن می باشد.

وی خاطر نشان کرد: دولت و مردم اقتصاد مقاومتی را باید الگو قرار دهند و اگر دولت رونق اقتصادی را اولویت ندهد و به مسائل دیگر بپردازد به صرفه و صلاح نخواهد بود.

 

 

 

درج دیدگاه

بایگانی

اسفند ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« بهمن    
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹