• کدخبر: 42584
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۱۰ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۵/۰۱/۲۹
  • چاپ خبــر
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان

۳۳۰ حکم طلاق در سال گذشته در دادگاه گلپایگان صادر شده است

حجت الاسلام والمسلمین حسینی وردجانی گفت: در سال گذشته با صادر کردن سیصد و سی حکم طلاق نسبت به سال ۹۳ و صدور ۲۷۴حکم با افزایش بیست درصدی طلاق مواجه بودیم.

رئیس دادگستری گلپایگان گفت: ۳۳۰ حکم طلاق در سال گذشته در دادگاه گلپایگان صادر شده است.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی وردجانی در جلسه شورای اداری امروز که در فرمانداری برگزار شد گفت: در سال گذشته با صادر کردن سیصد و سی حکم طلاق نسبت به سال ۹۳ و صدور ۲۷۴ حکم با افزایش بیست درصدی طلاق مواجه بودیم.

وی افزود: این در حالی است که ما تغریبا به دو هزار پرونده دعاوی خانوادگی نیز رسیدگی کردیم و این تنها کسانی هستند که به دادگاه مراجعه کردند و تنها این آماری از افرادی است که به دادگاه مراجعه کردند.

رئیس دادگستری گلپایگان تصریح کرد: امروزه ما شاهد طلاق های عاطفی و مشاجراتی در خانواده هستیم که حاکی از سست شدن و تضعیف خانواده این نهاد مقدس است.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی وردجانی با بیان خانواده به عنوان مهم ترین رکن اجتماع یاداور شد: اولین عامل تزلزل خانواده درد خانمان سوز اعتیاد به مواد مخدر است که بیشترین آمار طلاق را به خود اختصاص می دهد.

وی بیکاری و مشکلات مالی خانواده ها را عامل بعدی طلاق و مشکلات خانوادگی دانست و عنوان کرد: توقعات بالا، چشم و هم چشمی، نداشتن روحیه سازگارانه در زندگی، رابطه های نامشروع در فضای مجازی و ناباروری را از علل دیگر افزایش امار طلاق دانست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان نیز در این جلسه اظهار کرد: جغرافیای ارزشی در اسلام گاهی دچار دیدگاه کاریکاتوری شده است.

حجت الاسلام والمسلمین علیرضا ارزانی در رابطه با نگاه برخی افراد به برخی مسائل از جمله نقش مرد و زن در خانواده گفت: گاهی ما با بلد کردن برخی مسائل در اسلام از جمله وظایف مردان و زنان به ان دیدگاه کاریکاتوری دادیم در صورتیکه اگر اسلام به جایگاه و وظایف زن اشاره دارد در مقابل احادیثی نیز در مورد وظایف مرد داریم.

وی با اشاره به لزوم پایش مسائل فرهنگی در شهرستان خاطرنشان کرد: تا زمانیکه شناخت درستی از جامعه خود نداشته باشیم هدایت صحیحی نیز نمیتوان انجام دهیم.

امام جمعه گلپایگان در ادامه تصریح کرد: مهم ترین هدف دشمن برای ملت ما تضعیف بنیان خانواده است که اگر خانواده نباشد نه فرهنگی می ماند و نه  اقتصادی .

حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا اسماعیلی با اشاره به لزوم اهتمام بیشتر در بررسی مسائل و معضلات فضای مجازی بیان کرد: مسئولین کشور باید در بحث کلان فکری برای حل این معضلات بکنند.

IMG_3442

درج دیدگاه

بایگانی

آبان ۱۳۹۸
ش ی د س چ پ ج
« مهر    
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰