• کدخبر: 44333
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۵۱ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۰۲/۲۹
  • چاپ خبــر
در مرکز آموزشی علمی کاربردی گلپایگان

همایش تبیین حقوق شهروندی برگزار شد

صفایی اذعان نمود لازم است حقوق بشر در چارچوب دینی _ایرانی و متفکرانه بررسی شده و از خطوط قرمز عبور نکند.

به گزارش دیار عالمان، همایش تبیین حقوق شهروندی برگزار شد.
به گزارش خبرنگار دیار عالمان، عصر امروز مصادف با جشن میلاد حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان همایش تبیین حقوق شهروندی در دانشگاه علمی و کاربردی شهرستان برگزار گردید.
در بخشی این مراسم حجت الاسلام عارف نیا استاد معارف اسلامی دانشگاه ضمن تبریک این روز، به فضایل حضرت علی اکبر (ع) اشاره کرد و تاکید کردند ایشان شبیه ترین فرد به حضرت رسولاکرم(ص) بوده اند.
در ادامه مراسم استاد سهیلا صفایی، به تشریح حقوق شهروندی پرداخته اذعان کرد حقوق شهروندی زیر مجموعه حقوق بشر میباشد لیکن به دلیل خواستگاه ایرانی _ اسلامی ما قرایت ما از حقوق بشر متفاوت خواهد بود.
وی آزادی مذهب، آزادی بیان، آزادی مطبوعات، منع شکنجه، آزادی در رفت و آمد، حق مالکیت و امنیت را از سر فصل های حقوق شهروندی خوانده و‌ تاکید نمود در کشور ایران حقوق شهروندی قبل و بعد از اسلام مورد توجه بوده که مصداق روشن آن منشور تاریخی کوروش می باشد.
صفایی اذعان نمود لازم است حقوق بشر در چارچوب دینی _ایرانی و متفکرانه بررسی شده و از خطوط قرمز عبور نکند.
در حاشیه این سمینار مونا ابراهیمی، مسول بسیج دانشجویی دانشگاه علمی_کاربردی و دبیر این همایش در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار دیار عالمان به جایگاه مهم دانشجو در جامعه اشاره کرد و متذکر شد جهت اعتلای سطح فرهنگی دانشجویان و آشنایی با حقوق ایشان در جامعه برگزاری چنین نشستی لازم بود.
ابراهیمی ضمن ابراز خرسندی از همکاری اساتید دانشگاه با برگزاری این همایش عنوان کرد به دلیل مشغله های کاری اساتید با تاخیر، در آیینی هماهنگ با این مراسم، به مناسبت این روز خجسته از اساتید محترم دانشگاه تجلیل به عمل می آید.
وی در پایان اردوهای جهادی و رسالت فرهنگی و علمی این اردوها را متذکر شد و ابراز امیدواری کرد این اردوها هم گام با اقتصاد مقاومتی باشد.
در پایان این مراسم از دانشجویان و اساتید برتر دانشگاه با اهدا لوح تقدیر به عمل آمد.

نویسنده

نوشته شده توسط دانشجوی ارتباطات در اردیبهشت ۳۰ام, ۱۳۹۵

باتشکر از برگزار کنندگان ،مطلبی که لازم است متذکرگردیم اینکه درشهری مثل گلپایگان که درحال عبور ازمرحله شهرنشینی به شهروندی است وباتوجه به مصادیق متعددزندگی شهروندی مانندآپارتمان نشینی ،عبور ومرور،سدمعبرو…مشکلات زیادی داردنیاز به برنامه ریزی و زمان بیشتری برای برگزاری این همایش وخارج سازی آن ازشکل دانشگاهی وآکادمیک وجلب نظروجذب شهروندان وادارات وسازمانهای مرتبط وموثردراین زمینه مانندشهرداری گلپایگان که درسنوات اخیربه این مقوله اهتمام داشته است،کاملامحسوس بود.

درج دیدگاه

بایگانی

خرداد ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« اردیبهشت    
 1234
۵۶۷۸۹۱۰۱۱
۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸
۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵
۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱