• کدخبر: 44943
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۲:۱۶ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۵/۰۳/۶
  • چاپ خبــر
رییس اداره میراث فرهنگی وگردشگری شهرستان گلپایگان

هفتصد گردشگر خارجی سال گذشته از شهرستان گلپایگان دیدن کردند

مهدی نوبخت تصریح کرد: رشد چشمگیر صنعت گردشگری شهر گلپایگان در افق۱۴۰۴ در گرو همت مسولین شهرستان و ارتقای فرهنگ مردم در خصوص گردشگری می باشد

به گزارش دیار عالمان، هفتصد گردشگر خارجی سال گذشته از شهرستان گلپایگان دیدن کردند
در گفت گوی اختصاصی خبرنگار دیار عالمان با رییس اداره میراث فرهنگی وگردشگری شهرستان گلپایگان، جایگاه گردشگردی و پیشرفت ها ی این حوزه در شهرستان مورد بررسی قرار گرفت.
رییس اداره میراث فرهنگی وگردشگری شهرستان گلپایگان، ضمن عنوان کردن بازدید ۷۰۰ گردشگر خارجی از شهرستان در سال گذشته، تشریح کرد: از این میان حضور هفت تور سی نفره امریکایی در فصول مختلف سال به ثبت رسیده و در سال جاری نیز تاکنون حداقل صد گردشگر خارجی از شهرستان بازدید نموده اند.
مهدی نوبخت میزان بازدید گردشگران داخلی از شهرستان را در سال ۹۴، حداقل صد نفر بیان کرد و ادامه داد: این در حالی است که این میزان در سال ۸۸، که سال تاسیس اداره میراث شهرستان می باشد، بیست هزار نفر بوده است.
وی پتانسیل تبدیل گلپایگان به یکی از قطب های گردشگری منطقه را متذکر شد و تصریح کرد: رشد چشمگیر صنعت گردشگری شهر گلپایگان در افق هزار و چهارصد و چهار در گرو همت مسولین شهرستان  و ارتقای فرهنگ مردم در خصوص گردشگری  می باشد.
رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری با اشاره به شعار سال اداره میراث تحت عنوان «گلپایگان در مسیر توسعه صنعت گردشگری»  صنعت گردشگری را موثر در جهت اقتصاد مقاومتی خواند و خاطر نشان کرد: ارتقای صنعت گردشگری در رفع معضل بیکاری، فرهنگ سازی مثبت، رشد و ارتقای جایگاه شهرستان و به طور کلی در حوزه های مختلف اثر گذار می باشد
مهدی نوبخت با برشمردن حوزه میراث فرهنگی، حفظ و احیای آثار تاریخی، صنایع دستی، سرمایه گذاری ه عنوان حوزه های دیگر اداره میراث، ابراز امیدواری کرد: رونق صنعت گردشگری، متضمن پویایی سایر حوزه ها گردد.
وی با ارایه آماری از سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه گردشگری عنوان نمود: حدود  ۲۱ پرونده سرمایه گذاری در سال گذشته به استان معرفی شد که تا کنون مجوز پنج طرح صادر شده است، پرونده هایی چون بوم گردی در روستاهای تیکن، حسن حافظ و منطقه وانشان اجرایی شد و سه سفره خانه بهشت مادر، نارسیس در جاده کوچری و باغ فانوس نیز مورد استفاده گردشگران می باشد.
در پایان رئیس اداره میراث فرهنگی در تشریح برنامه های سال جدید اظهار نمود: در سال جاری نیز  اجازه سرمایه گذاری و کار در قلعه وانشان داده شده و شرکت توسعه عمران نیز پیگیر واگذاری صد هکتار زمین خواهد بود، چون زیر ساخت های مناسبی نداریم، در صورت موفقیت شرکت توسعه عمران به اخذ زمین، هتل۴  یا ۵ ستاره ساخته خواهد شد.

انتهای پیام/.

درج دیدگاه

بایگانی

فروردین ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« اسفند   اردیبهشت »
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱