• کدخبر: 45392
  • تاریخ انتشار خبر: ۷:۲۶ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۵/۰۳/۲۱
  • چاپ خبــر

نگهداری نقاشیهای عصر صفوی، ۲۰۰ تا ۳۰۰میلیون هزینه دارد/این یک وظیفه میراثی است

مهدی نوبخت تصریح کرد: نقاشی های دوره صفویه پروژه سنگین میراثی می باشد، تنها کار برای حفظ آنها تثبیت نقاشی ها می باشد که هزینه دویست تا سیصد میلونی نیاز دارد.

به گزارش دیار عالمان، نگهداری و تثبیت نقاشیهای عصر صفوی، دویست تاسیصد میلیون هزینه دارد و این یک وظیفه میراثی است.
خبرنگار دیار عالمان به بهانه ترک ها و نمی که برسقف ورودی قسمت برادران امام زادگان هفده تن دیده می شود با مسئول اداره میراث و صنعت گردشگری و مسئول اوقاف و امور خیریه شهرستان گلپایگان انجام داده است.
رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان گلپایگان گفت: ترک های سقف مربوط به زمانی است که سر درحرکت بوده و چون الان سر در ثابت شده، آن ترکها نیز ثابت شده اند و هیچ اتفاقی برای آن رخ نمی دهد، نم  و رطوبت ها نیز متعلق به قدیم می باشد و به دلیل بازسازی هایی که در گنبد صورت گرفته، آن عارضه نیز برطرف شده است.
مهدی نوبخت افزود: نقاشی های دوره صفویه پروژه سنگین میراثی می باشد، تنها کار برای حفظ آنها تثبیت نقاشی ها می باشد که هزینه دویست تا سیصد میلونی نیاز دارد.
وی با اشاره به اینکه هفده تن به طور مشترک تحت نظر دو اداره اوقاف و امور خیریه و اداره میراث فرهنگی می باشد، و این دو اداره الان به طور مشترک درحال بازسازی مسجد حجت الاسلام می باشند، به این ترتیب که هزینه با ادره اوقاف و بازسازی با اداره میراث فرهنگی  است، پیشنهاد همکاری مشابهی را در خصوص هفده تن به دلیل عدم بودجه مطرح نمود.
رئیس اداره اوقاف بیان کرد:هزینه تعمیرات مسجد حجت السلام، را توانستیم از مسیرهایی تامین کنیم، اما در خصوص امامزادگان هفده تن، چون در آمدی ندارد و می توانیم تنها هزینه قبوض خدماتی و خادمان آن را تامین کنیم و بودجه اداره اوقاف کفاف تعمیرات میراثی را ندارد کما اینکه این وظیفه اداره میراث می باشد
حجت الاسلام و المسلمین طاهری تشریح کرد: ساختمانی که زیر نظر اداره میراث باشد، وظیفه حفظ و مرمت و بازسازی آن نیز با اداره میراث می باشد و قانونی برای اینکه هزینه ساختمان میراثی را اداره اوقاف بدهد وجود ندارد، ولی اگر مانند مسجد حجت الاسلام، بودجه اش را دارا باشیم، دریغ نمی ورزیم.

نویسنده

نوشته شده توسط شهروند در خرداد ۲۲ام, ۱۳۹۵

با تشکر از خبرنگار دیار عالمان
متاسفانه در پایان گزارش مشخص نشد که چه کسی باید برای حفاظت از این اثر فاخر دوره صفوی کاری انجام دهد.
لطفا گزارش خود را به نتیجه برسانید و در دوره های یک ماه از مسئولین ذی ربط گزارش اقدامات انجام شده در این رابطه را دریافت نمایید.
انشاالله که با ادامه روند گزارش گیری شما این نقاشی ها حفظ شود.

نویسنده

نوشته شده توسط نام و نام خاوادگی در خرداد ۲۴ام, ۱۳۹۵

درآمدموقوفه های صحرای لهرامش مسجدحجت الاسلام که دراختیاراداره اوقاف می باشد.
سازمانی که چنین درآمدها وموقوفاتی رادراختیار دارد نبایدبه راحتی ازتعمیرونگهداری اماکن وساختمانهای مهم وتاریخی دراختیار خود شانه خالی کند!نتیجه پیگیری وتعیین تکلیف سنگ گرانبهاومنحصربه فرد تاریخی ربوده شده از سردرب امامزاده ۱۷تن چه شد؟؟!

نویسنده

نوشته شده توسط سعید در خرداد ۲۷ام, ۱۳۹۵

خانم ن. ب
چه اسم مزخرفی گذاشتین واسه سایتتون
گلپانا خیلی بهتر بود.
دیار عالمان چیه ؟
مگه بقیه شهرا دیار جاهلانه

نویسنده

نوشته شده توسط سردبیر در خرداد ۲۸ام, ۱۳۹۵

سلام. قصد ما توهین به هیچ دیار و سرزمینی نیست، هرچند که این سرزمین را با دانشمندان و فرهیختگانش می شناسند؛این اسمی بود که ارشاد درمیان اسم های مختلف پیشنهادی ، در جریان ارتقای مجوزی که داشتیم ؛پذیرفت..

درج دیدگاه

بایگانی

فروردین ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« اسفند   اردیبهشت »
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱