• کدخبر: 46323
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۴۵ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۵/۰۴/۳۱
  • چاپ خبــر
رئیس اداره راه و شهرسازی گلپایگان عنوان کرد

دو پروژه در محورهای مواصلاتی شهرستان گلپایگان به بهره برداری می رسد

علیرضا اختری تصریح نمود: با افتتاح این پروژه ها اراک از دو محور چهار خطه گلپایگان به اصفهان متصل می شود.

به گزارش دیار عالمان، رئیس  اداره راه و شهرسازی گلپایگان عنوان کرد: دو پروژه در محورهای مواصلاتی شهرستان گلپایگان به بهره برداری می رسد.
در گفتگوی اختصاصی خبرنگار دیار عالمان با علیرضا اختری رئیس اداره راه و شهرسازی گلپایگان به پروژه های ملی راهسازی شهرستان گلپایگان پرداخته شد.
رئیس اداره راه و شهرسازی گلپایگان تشریح کرد: پروژه ملی بزرگراه اصفهان به اراک که مسیر آن، اراک، خمین، گلپایگان، خوانسار و دامنه در حال اجرا می باشد و از دامنه تا اصفهان نیز بزرگراه وجود دارد.
علیرضا اختری پیشرفت این پروژه ملی را بیان کرد: از خمین به اراک، پنجاه درصد، از گلپایگان به خمین که  رو به اتمام ، از گلپایگان به خوانسار نود درصد، از خوانسار تا دامنه هفتاد درصد می باشد.
وی ادامه داد: محور گلپایگان به خمین و محور گلپایگان به روستای موته و آزاد راه تهران اصفهان، در هفته دولت افتتاح و مورد بهره برداری قرار می گیرد،با افتتاح این پروژه ها اراک از دو محور چهار خطه گلپایگان به اصفهان متصل می شود.
رئیس اداره راه و شهرسازی گلپایگان درباره پروژه های آینده این اداره بیان کرد: محور جنوبی که پارک جنگلی را به پلیس راه متصل می کند، محور شرقی که روستای رکابدار به خوانسار متصل خواهد کرد و چهارخطه کردن محور غربی که از سعید آباد به گوگد می باشد، این پروژه ها مراحل  مطالعاتی و طراحی  خود را گذراندند.
اختری  با اشاره به ملی بودن پروژه ها گفت: پروژه محور گلپایگان به سمت موته و آزاد راه تهران اصفهان، پنجاه میلیارد تومان و درمورد پروژه بزرگراه اراک اصفهان نیز به دلیل اجرا در چندین شهر نمی توان فعلا عددی را ذکر نمود، برای هر کیلومتر راه نیاز به چهارصد میلیون تا یک میلیارد تومان بودجه می باشد، بودجه یکسال اداره راه وشهرسازی گلپایگان یک میلیارد تومان است.
وی با اشاره به درخواست مردم برای اتمام پروژه های مواصلاتی شهرستان گلپایگان، بهره برداری از این دو پروژه د رهفته دولت را خبر خوبی برای مردم شهرستان دانست.
رئیس اداره راه و شهرسازی گلپایگان درخصوص طرح ریلی اراک به اصفهان بیان داشت: در حال حاضر اتصال ریلی این دو شهر از طریق شهر قم انجام می شود و در این طرح اراک به اصفهان از طریق شهرهای استان اصفهان از جمله گلپایگان متصل خواهند شد، مطالعات اولیه این طرح صورت گرفته است و به زودی با حضور دکتر نوری زاد کلنگ آغاز پروژه زده خواهد شد.
انتهای پیام/

درج دیدگاه

بایگانی

خرداد ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« اردیبهشت    
 1234
۵۶۷۸۹۱۰۱۱
۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸
۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵
۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱