• کدخبر: 47231
  • تاریخ انتشار خبر: ۱:۰۵ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۵/۰۶/۱۵
  • چاپ خبــر
فعالیت های جهادی دانش آموزی در گلپایگان

فصلی ناب برای ساختن و ساخته شدن

هرچند گرمای تابستان طاقت فرساست، اما عشق به ساختن ایرانی آبادتر اشعه سوزان آفتاب را دلنشین می کند. نسل امروزی که با نگاه به گذشته خویش می گویند:« می رویم تا بسازیم می سازیم تا ساخته شویم..»

به گزارش دیار عالمان، تعطیلات تابستان فرصت خوبی برای دانش آموزانی است که هنر و مهارت خود را با در قالب جهاد فی سبیل ا…  تعبیه می کنند.

هرچند گرمای تابستان طاقت فرساست، اما عشق به ساختن ایرانی آبادتر اشعه سوزان آفتاب را دلنشین می کند.

نسل امروزی که با نگاه به گذشته خویش می گویند:« می رویم تا بسازیم می سازیم تا ساخته شویم..» آری اینجا سرانگشت هنر با چاشنی عشق به خدمت و جهاد، سازنده است و آبادگر. اینجا عرصه جهاد است. فصلی برای ساختن، فصلی برای ساخته شدن.

بهانه ای یافتیم تا مصاحبه ای با مسئول بسیج دانش آموزی شهیده خوشنویسان داشته باشیم و از حال و هوای اردوهای طرح هجرت بسیج دانش آموزی گلپایگان جویا شویم.

فراست با اشاره به همت دانش آموزان در زیباسازی، رنگ آمیزی و بهسازی مدارس  هدف  از طرح را اینگونه تشریح کرد: طرح هجرت بسیج دانش آموزی با هدف غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان و با حضور در عرصه های مرمت و بهسازی مدارس، آشنایی با فرهنگ کار و تلاش و فعالیت های گروهی در سطح مدارس در چهارعرصه جهادی در گلپایگان در حال برگزاری است.

وی افزود: عرصه ها شامل کانون دانش آموزی معراج ،مدرسه ادیب، هنرستان صحت و مجتمع معرفت روستای رباط سرخ است.

مسئول بسیج دانش آموزی دختران گلپایگان مدت زمان عرصه ها  را یک برهه زمانی ۱۰ روزه خواند و خاطرنشان کرد: بالغ بر ۵۰ دانش‌آموز هنرمند در این بازه زمانی مرمت پوششی مدارس، بهسازی و رنگ آمیزی مدارس  را انجام می دهند و سعی بر آن است تا نشاط و طراوت در محیط های آموزشی حاکم شود.

وی در پایان از شرکت دانش آموزان و عرصه ها در کلاس های فوق برنامه فرهنگی، هنری و بصیرتی حین طرح خبر داد.

درج دیدگاه

بایگانی

تیر ۱۳۹۸
ش ی د س چ پ ج
« خرداد    
۱۲۳۴۵۶۷
۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴
۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱
۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸
۲۹۳۰۳۱