• کدخبر: 47464
  • تاریخ انتشار خبر: ۶:۰۴ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۵/۰۶/۱۹
  • چاپ خبــر

اختتامیه هشتمین دوره ترنم وحی با شرکت ۱۸۰ حافظ قرانی برگزار شد/تصاویر

سید محمود چاوشی در مراسم اختتامیه هشتمین دوره آزمون ترنم وحی اظهار کرد: ۹۴ نفر از افراد شرکت کننده در این آزمون موفق به پذیرش و کسب حد نصاب قبولی شدند که چهار تیم داوری آنان را ارزیابی می کرد.

به گزارش دیار عالمان،  مدیر مؤسسه کشوری مهد قرآن گفت: اختتامیه هشتمین دوره ترنم وحی با شرکت ۱۸۰ حافظ قرانی از سراسر کشور در گلپایگان برگزار شد.

سید محمود چاوشی در مراسم اختتامیه آزمون ترنم وحی که در سالن ارشاد این شهرستان برگزار شد اظهار کرد: ۹۴ نفر از افراد شرکت کننده در این آزمون موفق به پذیرش و کسب حد نصاب قبولی شدند که چهار تیم داوری آنان را ارزیابی می کرد.

وی در ادامه افزود: از این تعداد ۵۲ نفر در سطح خوب و ۴۲ نفر حافظ ممتاز تشخیص داده شدند.

مدیر مؤسسه و عضو هیئت مدیره مهد قرآن با اشاره به حضور حافظان از ۲۴ استان کشور در این آزمون خاطرنشان کرد: بیشترین تعداد شرکت کنندگان از استان های یزد، مرکزی و قزوین بودند.

چاووشی با بیان برگزاری دوره های مدیران مهد قران های کشور همراه با این ازمون ها تصریح کرد: در این دوره بحث و تبادل نظر در مورد شیوه های نوین آموزشی انجام گرفت.

در ادامه مراسم حجت الاسلام محمدی گلپایگانی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب در مورد اینکه باید ۱۰ میلیون حافظ قران داشته باشیم، عنوان کرد: بر طبق امار ما تنها ۵۰ هزار حافظ در سرتا سر کشور داریم که باید اهتمام به این معقوله بیشتر شود.

مسئول دفتر رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کرد: این فضای قرانی ز برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی و اهتمام و تاکید رهبر انقلاب است.

وی با اشاره به لزوم شکر نعمت امنیت در کشور افزود: تفکر داعش محصول تفکر امریکا و اسرائیل و جنایت کارانی است که در عربستان حکومت می کنند.

حجت الاسلام محمدی گلپایگانی با یاداوری کشته شدن ۸ هزار حاجی در مراسم حج سال گذشته گفت: صحبت های رهبر زمینه نابودی آنان را در سال گذشته فراهم کرد.

مسئول دفتر رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه در تاریخ ایران و عربستان تنها دریای خون بین ماست تصریح کرد: اینها خوب می دانند حجاج ایرانی آزاده هستند و با کلام خود هدایتگر مردم جهانند از این جهت اجازه حضور در حج امسال را ندادند.

قابل ذکر است این مسابقات توسط ۱۲ داور مطرح کشوری انجام شد که شهریار پرهیزکار، محمحسین سعیدیان، سید مهدی سیف، مریم سعیدی، زهرا صریحی نژاد، فاطمه شیرازی، نجمه شعبانی قهرودی، اعظم کریمی، اعظمالماسی، اکرم غلامی، زینب آقایی و فهیمه ایزدی از داوران این دوره از مسابقات بودند.

حدیث نظری هشت ساله و محمد مهدی مرادی ده ساله کوچکترین افراد شرکت کننده در این ازمون بودند.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

بایگانی

تیر ۱۳۹۸
ش ی د س چ پ ج
« خرداد    
۱۲۳۴۵۶۷
۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴
۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱
۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸
۲۹۳۰۳۱