• کدخبر: 47738
  • تاریخ انتشار خبر: ۶:۵۱ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۵/۰۶/۲۶
  • چاپ خبــر
امام جمعه گلپایگان:

چرا هیچ فردی در وصیت نامه خود برای احیای فرهنگ غدیر سرمایه گذاری نمی کند؟

حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا اسماعیلی گفت: ما هیچ گونه موقوفه ای برای غدیر نداریم تا در ایام غدیر و ترویج این عید که ریشه فرهنگ شیعی است خرج شود.

به گزارش  دیار عالمان، امام جمعه شهرستان گلپایگان در نماز جمعه امروز که در مصلی گلپایگان برگزار شد ضمن گرامیداشت عید غدیر اظهار کرد: چرا هیچ فردی در وصیت نامه خود برای امیرالمومنین و زنده نگه داشتن فرهنگ غدیر سرمایه گذاری نمی کند؟

حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا اسماعیلی گفت: ما هیچ گونه موقوفه ای برای غدیر نداریم تا در ایام غدیر و ترویج این عید که ریشه فرهنگ شیعی است خرج شود.

وی با اشاره به زیاد شدن مظاهر و کلمات انگلیسی بدون محتوا و برگرفته از ماهواره و سایت ها پشت شیشه مغازه های شهر عنوان کرد: شهر گلپایگان به عنوان یک شهر مذهبی باید علی الخصوص در ایام مذهبی چهره ی شهر را به گونه ای کنند که هر فرد با ورود به شهرستان با نظر به شعائر آن پی به محتوا و فرهنگ مردم شهرستان ببرد.

خطیب جمعه شهرستان با بیان جایگاه شعر و ادب در شهرستان و اهتمام علماء بزرگ این شهر در این عرصه خاطرنشان کرد: شهرستان گلپایگان سبقه ادبی بالایی دارد و باید تلاش شود انجمن های شعر در شهرستان شکل بگیرد.

امام جمعه گلپایگان در ادامه خاطرنشان کرد: پدر و مادران نیز باید فرزندان را به شعر تشویق کنند چرا که یکی از ابزار انتقال پیام دین است.

حجت الاسلام والمسلمین اسماعیلی با اشاره به خدمات شایان حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم خزعلی از تدوین کنندگان قانون اساسی و عضو سابق شورای نگهبان به مدت ۲۰ سال تصریح کرد: خزعلی فردی بود که از اندیشه های امام و رهبری دفاع کرد.

وی ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و پیش رو بودن باز شدن مدارس عنوان کرد: برای بازگشایی مدارس با همکاری کمیته امداد امام خمینی کمک های مردمی برای دانش آموزان و افراد تهی دست ارسال خواهد شد.

امام جمعه گلپایگان در پایان خاطر نشان کرد: افراد می توانند با کمک به کمیته امداد خمینی (ره) در این امر خیر سهیم باشند.

انتهای پیام/ع

درج دیدگاه

بایگانی

دی ۱۳۹۸
ش ی د س چ پ ج
« مهر    
 123456
۷۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳
۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰
۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷
۲۸۲۹۳۰