• کدخبر: 47761
  • تاریخ انتشار خبر: ۱:۵۷ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۵/۰۶/۲۷
  • چاپ خبــر
نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت:

تا وقتی امنیت زائران تأمین نشود حجاج خود را به حج اعزام نمی‌کنیم/ آل سعود رژیمی است که حتی قدرت حمل زباله های منا را ندارد

نماینده ولی فقیه در سازمان حج گفت: پس از گذشت۱ سال که ما تمام مستندات را جمع کردیم، این مطلب را بیان می‌کنند که ایرانیان عامل حادثه منا هستند، مگر مردم دنیا ناآگاه‌ هستند؟

به گزارش دیار عالمان به نقل از صاحب نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید علی قاضی عسگر شب گذشته در یادواره شهدای منای شهرضا با بیان این که دو فاجعه منا و مسجدالحرام از تلخ‌ترین حوادث حج در طول سالیان گذشته بوده است، اظهار کرد: هیچ گونه احتمالی برای این حوادث وجود نداشت و عزیزان ما در لباس احرام و درحالی که تشنه لب بودند به شهادت رسیدند.

نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت با طرح این سؤال که آیا رژیم آل سعود توانسته است تاکنون حج را مدیریت کند، تصریح کرد: پیشینه تاریخ نشان می‌دهد که این افراد توانایی مدیریت حج را چه پیش از این که این حکومت این حج را در دست بگیرد و چه پس از آن نداشتند.

وی با اشاره به مقاله خود در رابطه با مشکلات حج از زبان سفرنامه نویسان که چندین سال پیش به کنگره حج ارسال کرده است، عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین مسائلی که حجاج با آن درگیر بودند نبود امنیت و سطح بسیار پایین بهداشت بوده است.

نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت با بیان این که مراسم حج در صحرای مشعر و عرفات هنوز با خیمه‌های ۵۰ سال گذشته برگزار می‌شود، گفت: هیچ فقیهی اعلام نکرده است که نمی‌توان عرفات را از حالت خاکی بودن خارج کرد و یا در آن امکانات رفاهی ایجاد کرد.

نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت بیان کرد: فرودگاه جده به بهانه بررسی مطالب ممنوعه لپ تاپ های حجاج را بررسی می‌کند، حال این که امروز اینترنت در دسترس همه است و هر کس به هر اطلاعاتی که بخواهد دسترسی پیدا می‌کند.

وی افزود: ما چندین سال است که اعلام آمادگی کرده‌ایم تا علمای ما با علمای آن‌ها گفت‌وگو کنند اما آن‌ها به پیش نمی‌آیند.

قاضی عسگر گفت: آل سعود حکومتی است که قدرت حمل زباله در ایام وقوف حجاج در سرزمین منا و مشعر را ندارد و ادعای مدیریت حج می‌کند.

وی یکی از دلایل صحبت‌های مقام معظم رهبری در رابطه با به دست‌گیری مدیریت حج توسط جهان اسلام را این مشکلات دانست و گفت: دلیل دیگری که این صحبت‌ها بیان شده است این است که قرآن کریم می‌فرماید مدیریت حج باید به دست کسانی باشند که باتقوا بوده و اهل ظلم و ستم نباشند.

نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت با بیان این که دست عربستان به خون مظلومان آلوده است، اظهار کرد: این افراد این خیل عظیم از مسلمانان در سوریه، پاکستان، یمن و سایر نقاط جهان را به شهادت رسانده اسنت، چگونه ادعای مدیریت حج دارند؟

وی خاطرنشان کرد: بر طبق آیات الهی این خانه، خانه خدا است و کسی نمی‌تواند ادعای مالکیت آن را داشته باشد.

وی ادامه داد: مدیران حج عربستان خلاف فقه شیعه شرط گذاشته و می‌گفتند که زنان کم‌تر از ۴۵ سال باید با همسر خود به حج بیایند، مگر هرکسی که وارد عربستان می‌شود، باید به وهابیت بپیوندد؟

نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت با بیان این که وقتی امنیت زائران ما تأمین نشود، حجاج خود را به حج اعزام نمی‌کنیم، گفت: باوجوداینکه ما تا آخرین لحظات آماده اعزام حجاج بودیم و حتی هتل‌های خود را نیز اجاره کرده بودیم، اما به دلیل عدم تأمین امنیت حجاج و حفظ عزت حجاج خود آن‌ها را اعزام نکردیم.

وی با اشاره شبهه سیاسی کردن حج توسط ایرانیان گفت: جای این سؤال وجود دارد که کدام برنامه‌های ما سیاسی است؟ آیا برنامه دعای کمیل که سراسر آن توحیدی است و یا برگزاری دعای عرفات که یک دعای عرفانی در خیمه‌های خود ایرانیان است، سیاسی است؟

قاضی عسگر افزود: برائت به‌عنوان یک اصل مهم قرآنی که حتی سوره‌ای نیز به خود اختصاص داده است، یک واجب شرعی است.

وی با بیان این که این رژیم به دنبال فریب افکار عمومی جهان است، گفت: پس از گذشت یک سال که ما تمام مطالب و مستندات را جمع کردیم، این مطلب را بیان می‌کنند که ایرانیان عامل حادثه منا هستند، مگر مردم دنیا ناآگاه‌ هستند؟

انتهای پیام/

درج دیدگاه

بایگانی

تیر ۱۳۹۸
ش ی د س چ پ ج
« خرداد    
۱۲۳۴۵۶۷
۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴
۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱
۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸
۲۹۳۰۳۱