• کدخبر: 48317
  • تاریخ انتشار خبر: ۳:۵۹ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۵/۰۷/۶
  • چاپ خبــر
معارضان سوری خبر دادند

حمله ارتش از ۴ محور در حلب/ تشدید درگیری در شمال حماه

معارضان سوری امروز اعلام کردند که ارتش سوریه در جنوب غرب شهر حلب از ۴ محور و در شمال حماه حملات گسترده ای به مواضع تروریستها انجام داده است.

به گزارش دیار عالمان به نقل از خبرگزاری فارس، ارتش سوریه امروز سه شنبه در جنوب غرب حلب به شدت با تروریستها در گیر شده است.

خبرگزاری رویترز گزارش داد که این درگیریها در منطقه مجتمعهای «۱۰۷۰» در جریان است.

در همین راستا، یکی از مسئولان بلندپایه معارضان اعلام کرد: نیروهای دولتی سوریه به مناطقی در حلب حمله کرده اند که تحت سیطره معارضان است.

این مسئول معارض همچنین تأکید کرد که نیروهای مقاومت سوری به صورت همزمان حملات خود را از ۴ جبهه آغاز کرده‌اند؛ حملاتی که گفته می‌شود از زمان مداخله روسیه، گسترده‌ترین حمله است.

نیروی هوایی سوریه نیز شماری از مراکز و تجهیزات گروههای تروریستی را در «داره عزّه، قبتان الجبل، کفر حمرا، عندان و حیان» واقع در حلب هدف قرار داد و شماری از تروریستها را از پای درآورد.

شبکه خبری «الاخباریه» نیز به نقل از یک منبع نظامی گزارش داد که ارتش سوریه منطقه الفرافره واقع در شمال غرب قلعه حلب را پس گرفته است.

به گفته این منبع، یگانهای مهندسی در حال خنثی‌سازی مین و بسته های انفجاری هستند که تروریستها آن را کار گذاشته بودند.

مجتمعهای ۱۰۷۰ در کنارمنطقه «الراموسه» گذرگاه جنوبی هستند و ارتش سوریه با آزادی این مناطق به آسانی وارد حلب خواهد شد.

درگیری ارتش سوریه با تروریستها در شمال حماه

همزمان ارتش سوریه در شمال حماه نیز درگیری سنگینی با تروریست‌ها دارد.

منابع میدانی همچنین اعلام کردند که کمکهای نظامی در محور «الطلیسیه» واقع در شمال شرق حماه به دست ارتش سوریه و نیروهای دفاع ملی این کشور رسیده است.

به گفته این منابع، ۳ تانک، ۴ نفر بر و ۶ خودروی مجیز به دوشکا منهدم  و شماری از تروریستها در مناطق «معان، طیبه الإمام، مورک، تل بزام و معردس» واقع در ریف حماه کشته شدند.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

بایگانی

آذر ۱۳۹۸
ش ی د س چ پ ج
« مهر    
 1
۲۳۴۵۶۷۸
۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵
۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲
۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹
۳۰