• کدخبر: 48621
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۲:۲۸ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۵/۰۷/۱۲
  • چاپ خبــر

قدرت چانه زنی مسوولان به حضور مردم است

رسانه‏ های محلی به‏عنوان نمایندگان افکار عمومی و رکن چهارم دموکراسی باید مورد حمایت و تقویت مسؤولان شهرستان قرار گیرند

به گزارش دیار عالمان، قدرت چانه زنی مسوولان به حضور مردم است.

چندی پس از انتخابات أخیر مجلس شورای اسلامی که به‎منظور پیگیری مشکلات مردم به یکی از ادارات شهرستان مراجعه کرده بودم مسؤول مربوطه، حضور و همراهی مردم را شرط برطرف شدن مشکلات دانسته و اعتقاد داشت قدرت چانه‎زنی مسؤولان شهرستان به‎دنبال این حضور و پشتیبانی است که افزایش می‎یابد.
قدرت اجرائی و چانه‎زنی مسؤولان در سطح ملی و بین‎المللی نیز در همه انتخابات‎ها وابسته به حضور حداکثری مردم دانسته می‎شود. این همه حاکی از ضرورت بهره‎گیری از حضور مردم است. قدرت مردم و افکار عمومی که رسانه‎ها را به‎حق باید نمایندگان آن به‎شمار آورد، از نقشی شایسته در رفع موانع غیر قانونی و حتی قانونی برخوردارند.
سخن از اکتفاء به قانون در پیگیری حقوق مردم و شهرستان در شرائطی که زیربناهای تخصیص منابع مالی و امکانات عمومی، از ساختارهای فاسد رنج برده و هر منطقه‎ای با تکیه بر نمایندگان خویش در کانون قدرت به فکر بیرون کشیدن گلیم از این آب گل آلود است؛ نادیده گرفتن حقایق جاری و نوعی سوء تدبیر به‎شمار می‎رود.
این سخن همانند آن است که مربی تیم فوتبال، از هوادارن بخواهد تا در هنگامه مسابقه با تیم حریف حضور پیدا نکرده و کار را به تلاش حرفه‎ای بازیکنان و پیگیری‎های حقوقی کادر فنی بسپارند! فرماندهان اجرائی شهرستان باید رسالت خود را متمایز از نمایندگان شهرستان در کانون قدرت، تعریف کرده و با تمام توان و استفاده از همه ظرفیت‎ها، رسانه‎ها و مردم را نیز به‎عنوان یار دوازدهم به این میدان مبارزه فرا بخوانند. رسالت ملی را نباید با رسالت منطقه‎ای و محلی مسؤولان اجرائی شهرستان خلط کرد.
تأکید بر این نکته، ضروری است که رسانه‏ های محلی به‏عنوان نمایندگان افکار عمومی و رکن چهارم دموکراسی باید مورد حمایت و تقویت مسؤولان شهرستان قرار گیرند. لازم است مدیران محترم، مطابه‎گری و درخواست و پرسش رسانه‎ها را شکلی از حضور و نوعی پشتیبانی خویش قلمداد کرده و از تندی نقد رسانه‎ای، رنجیده خاطر نشوند. مسؤول محلی مورد اشاره در آغاز این سطور، معتقد بود درخواست‎های مردمی و حتی انتقادات ایشان از مسؤولان محلی، به مسؤولان استانی و کشوری نشان خواهد داد که این خواسته‎ای عمومی و متعلق به مردم است که از سوی متولیان امور اجرائی شهرستان، دنبال می‏شود.
باشد که در پی هم‎افزائی تام و تمامی میان مردم، رسانه‎ها، نخبگان و مسؤولان، شاهد رشد و پیشرفت همه‎جانبه شهرستان باشیم. إنشاء‎الله

محمدرضا زالی

درج دیدگاه

بایگانی

خرداد ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« اردیبهشت    
 1234
۵۶۷۸۹۱۰۱۱
۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸
۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵
۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱