• کدخبر: 48717
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۰۳ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۵/۰۷/۱۵
  • چاپ خبــر
مدیر آموزش و پرورش گلپایگا

رشته های تحصیلی فنی حرفه ای و کاردانش براساس نیاز بازار اشتغال گلپایگان است

حبیب الله جمالی بیان کرد: رشته های فنی حرفه ای و کار و دانش، رشته هایی منعطف هستند و با توجه به بازار کار تغییر می کنند، دوره ی تغییر نیز یک دوره سه ساله است.

به گزارش دیار عالمان، مدیر آموزش و پرورش گلپایگان گفت: رشته های تحصیلی فنی حرفه ای و کار و دانش براساس نیاز بازار اشتغال گلپایگان است.
حبیب الله جمالی در گفت و گویی با دیار عالمان درخصوص رشته های خاص در هنرستان های گلپایگان بیان کرد: رشته های تحصیلی فنی حرفه ای و کار و دانش، رشته هایی منعطف هستند و با توجه به بازار کار تغییر می کنند، دوره ی تغییر نیز یک دوره سه ساله است.
وی ادامه داد: رشته های تحصیلی چون تعمیر آسانسور و مکانیک تراکتور از جمله رشته هایی هستند که با اشباع شدن بازار کار، تغییر می کند.
مدیر آموزش و پرورش گلپایگان با اشاره به نیاز ۳۰ درصدی مدارس شهرستان به مقاوم سازی، اقدامات این اداره در تجهیز مدارس را تشریح کرد:۲۰ واحد آموزشی  در این یکسال به سیستم گرمایش مرکزی مجهزشده اند و در زمینه امکانات هوشمند شامل تخته هوشمند، لبتاپ و دیتا شو با اولویت مدارس بزرگ ۲۵ مدرسه تجهیز شد.
جمالی تجهیز مدرسه ای با ۱۳ دانش آموز به امکانات هوشمند را گامی در جهت عدالت آموزشی دانست که در این اداره مورد توجه قرار گرفته است.
وی با اشاره به پایان خدمت برخی کارمندان آموزش و پرورش و همچنین تغییر سیستم آموزشی به ۳- ۳ – ۶ و ایجاد نیاز در مقطع ابتدایی تببین کرد: سال گذشته با جذب ۳۴  مربی پیش دبستانی به عنوان حق التدریس این مشکل را حل کردیم و امسال نیز علاوه بر این مربیان، دانشجویان فرهنگی که سال آخر تحصیل خود را می گذرانند برای رفع کمبود نیرو در مقطع های مختلف به خدمت گرفته شدندو تا حدی کمبود نیرو را جبران کردیم.
انتهای پیام/

درج دیدگاه