دیار عالمان

خون شهدای مدافع حرم نظام جمهوری اسلامی را بیمه می کند/ تصاویر

کدخبر: 48858
مهر ۲۰, ۱۳۹۵ در ساعت ۲:۰۶ ق.ظ

به گزارش  دیار عالمان [1] ،مسئول گروه مردمی  امر به معروف و نهی از منکر گلپایگان در یادواره شهدای جوان عصر و شب گذشته که در گلزار شهدای گلپایگان با حضور اقشار مختلف مردم به ویژه خانواده های شهدای جوان شهرستان برگزار شد، عنوان کرد: خون شهدای مدافع حرم نظام جمهوری اسلامی را بیمه می کند.

حجت الاسلام و المسلمین مرتضی صدیقی گفت:اثر خون شهدای  انقلاب و دفاع مقدس، بیمه شدن نظام  جمهوری اسلامی است، چنان که  آمریکا و صهیونیسم  با همه ی تلاش خود نتوانستند کاری انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: شهیدی که جان خود را در راه خدا فدا کرده است ،رنگ خدایی می گیرد و بر تاریخ  و جامعه اثر می گذارد و همین دلیل جوشش خون امام حسین (ع) پس از گذشت یک هزار و ۴۰۰ سال است.

استاد حوزه علمیه  حضرت خدیجه (س) تبیین کرد: ترک واجبی چون امر به معروف و نهی ازمنکر ، باعث مرگ انسانیت می شود، شخص و جامعه به ظاهر زنده هستند و الا مرده ای بین زندگان و شخص بی تفاوت ،بی اثر است.

ترویج فرهنگ حجاب و احیای واجب فراموش شده از اهداف یادواره است

مسئول واحد خواهران ستاد امر به معروف گلپایگان مطرح کرد: بیان هذف قیام و انقلاب امام حسین (ع) در ایام محرم ،شور حسینی را با شعور همراه می کند و همانند حضرت زینب(س) پس از واقعه  کربلا، بانوان را به کار زینبی پس از شهدای دفاع مقدس و به خصوص شهدای مدافع حرم دعوت می کند.

فاطمه پور گل تشریح کرد: عمل به وصیت شهدا که تاکیدی بر حفظ و دفاع از حجاب است و احیای واجب فراموش شده امر به معروف ونهی از منکر هدف این یادواره شهداست.

 


[1] دیار عالمان: http://diarealeman.ir/