• کدخبر: 49608
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۴۰ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۵/۰۸/۶
  • چاپ خبــر
فرمانده ناحیه سپاه گلپایگان

اردوی راهیان نور انتقال فرهنگ به نسل چهارم است

رییس آموزش و پرورش گفت: دانش آموزان حاضر در این اردو از پایه ی دهم هستند که امروز از مجموعه دبیرستان های پسرانه شهرستان این اعزام صورت می گیرد.

به گزارش دیار عالمان، فرمانده ناحیه سپاه گلپایگان گفت: اردو های راهیان نور دانش آموزی انتقال فرهنگ ایثار و مقاومت از نسل اول به نسل چهارم انقلاب اسلامی است.
سرهنگ اسماعیل علیشاهی صبح امروز در حاشیه بدرقه دانش آموزان به اردوی راهیان نور عنوان کرد: ۹۰  دانش آموز پسر از سه آموزشگاه شهرستان به مدت سه روز به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شدند.
وی ادامه داد: سهمیه دانش آموزی شهرستان گلپایگان ۳۰۰ نفر شامل ۹۰ دانش آموز دختر و ۲۱۰ دانش آموز پسر است که در دو مرحله تحت عنوان اردوهای راهیان نور در طول سال اعزام می شوند
فرمانده ناحیه سپاه گلپایگان بیان کرد: مسئولیت برگزاری اردوهای راهیان نور با اداره آموزش و پرورش شهرستان است که با همکاری سپاه و ناحیه مقاومت بسیج گلپایگان این اردوها انجام می گیرد.
سرهنگ علیشاهی یاد آورشد: اردوی راهیان نور برای همه ی مردم از اواخر اسفند هر سال تا پایان تعطیلات ماه فروردین صورت می گیرد.
وی اردوی راهیان نور دانش آموزی را کاری ارزشمند توصیف و خاطر نشان کرد: گرامی داشتن یاد و خاطره شهدا که همراه با آشنایی نسلهای سوم و چهارم انقلاب با دلاوری های رزمندگان اسلام است در واقع انتقال فرهنگ ایثار از نسل اول به نسل چهارم است.
حضور دانش آموزان در اردوهای راهیان نور ایجاد آمادگی آحاد جامعه و به خصوص دانش آموزان برای حفاظت از کشور است
مدیر آموزش و پروش گلپایگان نیز در حاشیه اعزام دانش آموزان تشریح کرد: دانش آموزان نسل های آینده انقلاب اسلامی هستند که هدف از اعزام دانش آموزان به این اردوها آشنایی آنها با رشادتها و جوانمردی های مجاهدان انقلاب اسلامی در طول دفاع مقدس است.
حبیب الله جمالی با اشاره به هم زمانی هفته پدافند غیر عامل با اعزام دانش آموزان به مناطق عملیاتی تبیین کرد: حضور دانش آموزان در اردوی راهیان نور ایجاد آمادگی آحاد جامعه و به خصوص دانش آموزان برای حفاظت از مرزهای آبی و خاکی کشور در مقابل چشم طمع دشمنان حفاظت کنند.
وی ادامه داد: دانش آموزان در این اردوی سه روزه ضمن آشنایی با استان خوزستان با روایتگری راویان دفاع مقدس سالهای دفاع را بهتر درک می کنند.
مدیر آموزش و پرورش ضمن درس زندگی خواندن این اردو گفت: دانش آموزان حاضر در این اردو از پایه ی دهم هستند که امروز از مجموعه  دبیرستان های پسرانه شهرستان این اعزام صورت می گیرد.

جمالی  اضافه کرد: دو نفر از مبلغان مذهبی دانش آموزان را همراهی می کنند.

درج دیدگاه