• کدخبر: 50177
  • تاریخ انتشار خبر: ۶:۳۲ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۵/۰۸/۲۱
  • چاپ خبــر
نماینده بسیج دانشجویی گلپایگان:

تنها راه برون رفت از مشکلات معیشتی اقتصاد مقاومتی است/ اعتماد به وعده های غرب باعث درجا زدن در مسیر پیشرفت می شود

فرمانده حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور گفت: ما به دنبال سیاست هایی هستیم که به هیچ شخص و نهاد و ارگانی اجازه نمی دهد خون مردم را در شیشه کند و حقوق نجومی و حرام بگیرد، سیاست هایی که با بدعهدی آمریکا، متزلزل نمی شود و ثبات را به اقتصاد ایران هدیه خواهد داد، سیاست هایی که تنها و تنها راه نجات کشور ایران خواهد بود.

به گزارش  دیار عالمان، فرمانده بسیج دانشجویی حوزه شهید علم الهدی امروز در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه گلپایگان اظهار کرد: آنچه این روزها دغدغه بسیاری از مستضعفان و پابرهنگان،  به قول حضرت امام خمینی (ره) صاحبان انقلاب است،  بحث معیشت و گره های اقتصادی موجود در کشور است.

احسان خرمی گفت: گره تمام مشکلات اقتصادی کشور، اعم از بیکاری، مشکلات کشاورزی، رکود، تورم، کاهش ارزش پول ملی و حتی رفع تحریم های ظالمانه؛ فقط و فقط با تکیه بر توان داخلی و فرو بستن چشم طمع از دشمنان قسم خورده مردم و ملت ایران، باز خواهد شد.

وی افزود: برطرف شدن مشکلات اقتصادی موجود در کشور نیاز به نسخه ای بومی و داخلی دارد که با به کار بردن آن، اقتصاد وابسته و لیبرال کشور، به اقتصادی پویا و اسلامی، متناسب با ظرفیت های کشور پهناور ایران اسلامی مبدل شود.

دانشجوی دانشگاه پیام نور گلپایگان تصریح کرد: تنها راه برون رفت از مشکلات و معضلات معیشتی و اقتصادی مردم ایران، توجه به اجرای برنامه ی جامع است که تحت عنوان سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی با عنایت پرخیر و برکت رهبر معظم انقلاب و به همت متخصصان علم اقتصاد، جامعه شناسی و دیگر علوم مرتبط با اداره اقتصاد کشور،  تدوین شده است.

فرمانده حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور خاطرنشان کرد: اعتماد به وعده های نسیه ی طرف غربی مخصوصا آمریکا در قضیه برجام و ذوق زدگی برخی مسئولین چیزی جز درجا زدن در مسیر تحول، پیشرفت و رکود و تورم توأمان برای کشور به همراه نداشته و راه را برای واردات تکنولوژی های تاریخ مصرف گذشته ی کشورهای غربی فراهم خواهد کرد و این برخلاف اصول اقتصاد مقاومتی است

احسان خرمی در ادامه بیان کرد: امروز نگاه غرب گرا به دنبال این است که برجام را ضامن امنیت و پیشرفت کشور قلمداد کند، اما باید بدانند آنچه امروز امنیت نظام را تامین می کند، توان دفاعی و خون شهیدان مدافع حرمی است که کیلومترها دورتر در برابر دشمن ایستاده اند. ضامن امنیت امروز ما برجام و توافق هسته ای نیست بلکه رهبری های درست مقام معظم رهبری و مجاهدت های دلیرمردانی چون سردار سلیمانی است.

وی تصریح کرد: مطالبه صریح دانشجویان در سنگر جهاد علمی و اقتصادی، اهتمام جدی و سریع به این سیاست های راه گشا و لازم الاجرای اقتصاد مقاومتی است.

فرمانده حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور یاداور شد: ما به دنبال سیاست هایی هستیم که به هیچ شخص و نهاد و ارگانی اجازه نمی دهد خون مردم را در شیشه کند و حقوق نجومی و حرام بگیرد، سیاست هایی که با بدعهدی آمریکا، متزلزل نمی شود و ثبات را به اقتصاد ایران هدیه خواهد داد، سیاست هایی که تنها و تنها راه نجات کشور ایران خواهد بود.

دانشجوی دانشگاه پیام نور گلپایگان با اشاره به این نکته که در دولت اسلامی مطمئنا به جای اینکه موضوع اول کشور، بودن یا نبودن کنسرت های غیر اسلامی و غیر دینی در شهرهای کشور باشدعنوان کرد: بایستی موضوع اول، معیشت مردم و روح معنوی و الهی در بین مردم باشد.

وی خاطرنشان کرد:درمدل جدید قرارداد های نفتی دولت و در پذیرش معاهده ی بین المللی مبارزه با پولشویی جهانی (FATF و IPC) نه تنها منافع کشور و ملت تامین نخواهد شد بلکه مسیر خود تحریمی را بر روی ما خواهد گشود و نه تنها گره ای از اقتصاد کشور باز نمی کند بلکه اقتصاد به گل نشسته ی غرب را احیا خواهد کرد و بیم آن می رود که کرسنت های جدیدی در سر راه کشور باشد و این مسلما خسارت محض است.

نماینده بسیج دانشجویی شهرستان اظهار کرد: نگاه ضعیف به برون رفت دانش بنیان از دانشگاه های کشور و حذف مطالب ارزشی و ضد استکباری از کتب درسی یکی از معضلات اساسی در عملکرد جریان غیرانقلابی است که گاها شادی طرف های غربی را به همرا دارد . می بایستی امروز اقتصاد کشور براساس دانش داخلی و به دور از وابستگی، پله های تعالی را طی کرده و مطمئنا تخصص داخلی درکنار تعهد اسلامی، پیشرفت کشور را در پی خواهد داشت.

خرمی در پایان با اشاره به اینکه انتخابات آمریکا با تمام رسوایی هایش به پایان رسید یاداور شد: اما جای تاسف دارد که برخی ها در داخل کشورمان از انتخاب یا عدم انتخاب یک نامزد ریاست جمهوری آمریکا غمگین و یا خوشحال می شوند.

وی افزود:باید دانست که ورود هرکدام از نامزدهای آمریکا به کاخ سفید نه تنها هیچ تحول مثبتی در جهان ایجاد نخواهد کرد بلکه سیاست آمریکا بنا به ضرورت، خصمانه تر هم خواهد شد و این نگاه داخلی به دور از مولفه های انقلابی گری است و باید اصلاح شود.

انتهای پیام/ع

 

درج دیدگاه

بایگانی

تیر ۱۳۹۸
ش ی د س چ پ ج
« خرداد    
۱۲۳۴۵۶۷
۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴
۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱
۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸
۲۹۳۰۳۱