• کدخبر: 50410
  • تاریخ انتشار خبر: ۱:۳۸ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۵/۰۹/۲
  • چاپ خبــر
هادی سیاسی گلپایگان:

در مدل جدید قرارداد های نفتی منافع کشور و ملت تأمین نخواهد شد/ بیم آن می رود که کرسنت های جدیدی در سر راه کشور باشد

یاسر متانت گفت: در مدل جدید قرارداد های نفتی و در پذیرش معاهده ی بین المللی مبارزه با پولشویی جهانی نه تنها منافع کشور و ملت تأمین نخواهد شد بلکه اقتصاد به گل نشسته ی غرب را احیا خواهد کرد و بیم آن می رود که کرسنت های جدیدی در سر راه کشور باشد و این مسلماً خسارت محض است

به گزارش  دیار عالمان، مسئول سیاسی ناحیه گلپایگان در گفتگوی خبری هفته بسیج، تفکر انقلابی و راهبرد آن را در پیشبرد اهداف نظام اسلامی تشریح کرد.

امروز در شرایطی که سیاستمدران های جهانی درپی آن هستند که با القائات مسموم خود مسیر پیشرفت و امنیت نظام اسلامی را وابسته به خواسته های نظام سلطه و اقتدار پوشالی مجامع بین المللی نشان دهند، میدان جهادی بس بزرگ در پیش است. براساس نص صریح قرآن کریم و از دیدگاه دیده‌بان بصیر انقلاب حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) این میدان، میدان جهاد کبیر است. یعنی تبعیت نکردن از کفار و دشمنان و یکی از الزامات این میدان اقدام جهادی و داشتن تفکر انقلابی است.

مسئول سیاسی نمایندگی ولی فقیه در ناحیه گلپایگان در گفتگویی با خبرگزاری بسیج، تفکر انقلابی و راهبرد آن را در پیشبرد اهداف نظام اسلامی تشریح کرد.

یاسر متانت، در ابتدا ضمن تسلیت ایام اربعین سید و سالار شهیدان حسین بن علی(علیه السلام) و تبریک هفته بسیج گفت: براساس بیانات مقام معظم رهبری، کارآمد ترین و توانمندترین نیرو در کشور که برای همه ی میدان ها آماده فعالیت است بسیج است و این در طول عمر انقلاب اسلامی و در صفحات تاریخ انقلاب اسلامی،دفاع مقدس و دوران پس ازآن به روشنی دیده می شودو این حاصل نشده مگر براساس تفکر انقلابی.کارآمدی بسیج ثمره نگاه مکتبی به انقلاب اسلامی و تبعیت از فرامین ولایت فقیه است و این همان نگاهی است که در جبهه جهاد کبیر لازمه پیروزی است.

وی در ادامه ،نگاه در جبهه ی جهاد کبیر را  استقلال همه جانبه ی نظام اسلامی خواند و گفت: نگاه در جبهه ی جهاد کبیر، استقلال همه جانبه ی نظام اسلامی است نه نگاهی توأم با اعتماد به غرب. این نگاه، سازش و تعامل با غرب را درجا زدن و رکود دانسته و راه برون رفت از آن را خوداتکایی سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و امنیتی می داند. این نگاه که همان تفکر انقلابی است و راهبردش حفظ شعارهای انقلاب است، نگاهی آزاد اندیش است که بدون تفکر، برده‌ی هیچ مکتب و اندیشه ای نمی شود و مکتب او مکتب ظلم ستیز عاشوراست.

مسئول سیاسی ناحیه گلپایگان در ادامه یکی از مولفه های اصلی جبهه جهاد کبیر را تفکر انقلابی و حفظ شعارهای انقلاب خواند و گفت: یک فرد انقلابی خدا را محور تحولات جهان می داند و کدخدامحوری و سرسپردگی اجانب را نفی می کند. همراهی با اکثریت را زمانی جایز می داند که این جماعت، برحق باشند. ولایت پذیر است و در برابر رأی ولایت فقیه، رأی صادر نمی کند. در تقابل جبهه ی حق وباطل، گمراه نشده و همواره دوست و دشمن را به خوبی تشخیص می دهد. در برابر دشمن لبخند نمی زند و بر سر حق با دشمن معامله نخواهد کرد.

وی غیرتمندی، ابتکار و شجاعت را از دیگر مؤلفه های نگاه انقلابی خواند و گفت: نگاه انقلابی بی درد و بی تفاوت نیست بلکه غیرتمند، اهل ابتکار و زیرک است ولی در عین حال فریب کار هم نیست، و مهم تر از همه ی این ها  از جولان و قدرت نمایی دشمن هراسی در دل راه نمی دهد.

متانت در ادامه مسیر پیشرفت کشور را در شرایط کنونی براساس اتکا به تولید ملی و شرکت های دانش بنیان داخلی موفقیت آمیز بیان کرد و گفت:  اعتماد به وعده های نسیه ی طرف غربی مخصوصا آمریکا در قضیه برجام و ذوق زدگی برخی مسئولین، چیزی جز درجا زدن در مسیر تحول، پیشرفت و رکود و تورم توأمان برای کشور به همراه نداشته و راه را برای واردات تکنولوژی های تاریخ مصرف گذشته ی کشورهای غربی فراهم خواهد کرد و این برخلاف اصول اقتصاد مقاومتی است.

وی امنیت امروز کشور را مدیون مؤلفه های توان دفاعی داخلی، حمایت از هسته های مقاومت و رهبری داهیانه مقام معظم رهبری بیان کرد و گفت:امروز نگاه غرب گرا به دنبال این است که برجام را ضامن امنیت و پیشرفت کشور قلمداد کند، اما باید بدانند آنچه امروز امنیت نظام را تأمین می کند، توان دفاعی و خون شهیدان مدافع حرمی است که کیلومترها دورتر در برابر دشمن ایستاده اند. ضامن امنیت امروز ما برجام و توافق هسته ای نیست بلکه رهبری های داهیانه ی مقام معظم رهبری و مجاهدت های دلیرمردانی چون سردار سلیمانی است.

هادی سیاسی ناحیه گلپایگان در ادامه ضمن تشریح ماهیت FATF و IPC اذعان داشت: در مدل جدید قرارداد های نفتی و در پذیرش معاهده ی بین المللی مبارزه با پولشویی جهانی (FATF و IPC) نه تنها منافع کشور و ملت تأمین نخواهد شد بلکه مسیر خود تحریمی را بر روی ما خواهد گشود و نه تنها گره گشای اقتصاد کشور نیست بلکه اقتصاد به گل نشسته ی غرب را احیا خواهد کرد و بیم آن می رود که کرسنت های جدیدی در سر راه کشور باشد و این مسلماً خسارت محض است.

وی در خصوص وعده های دولت در راستای تحول اقتصادی کشور گفت: رفتارهای دوگانه و ضدونقیض دولت حاضر از وعده ی ۱۰۰ روزه برای حل مشکلات اقتصادی گرفته تا چرخش توآمان چرخ سانتریفیوژها و چرخ اقتصاد، نه تنها گره گشا نبوده بلکه اکنون که قریب به ۶ ماه تا پایان دولت یازدهم در پیش است دولت به هیچکدام از وعده هایش جامه ی عمل نپوشیده است.

متانت در خصوص حاشیه های جشنواره مطبوعات در سال جاری، عملکرد برخی رسانه های داخلی را مورد نقد قرار داد و گفت:داعیه ی حمایت از آزادی مطبوعات، رسانه و آزادی بیان امری مطلوب است چرا که در مسیر گسترش حق این مطلب از ضروریات است ولی برخورد دوگانه یعنی شکایت از نشریه ای به دلیل دفاع از جانباختگان فاجعه غم بار منا از یک طرف و حمایت از نشریاتی که برضد عاشورا و ارزش های دینی به نام آزادیِ بیان، قلم می زنند و یا مفسدان اقتصادی را سرمایه ی نظام دانستن، از طرف دیگر، در این ادعا نمی گنجد و این به دور از صداقت و تعهد دینی است.

مسئول سیاسی ناحیه گلپایگان در خصوص نگاه غیر انقلابی در مجامع علمی کشور نسبت به دانش پژوهی گفت: نگاه ضعیف به برون رفت دانش بنیان از دانشگاه های کشور و حذف مطالب ارزشی و ضد استکباری از کتب درسی یکی از معضلات اساسی در عملکرد جریان غیرانقلابی است که گاها شادی طرف های غربی را به همرا دارد . می بایستی امروز اقتصاد کشور براساس دانش داخلی و به دور از وابستگی، پله های تعالی را طی کرده و مطمئنا تخصص داخلی درکنار تعهد، پیشرفت کشور را در پی خواهد داشت.

وی در ادامه تقویت دیدگاه «ما می توانیم» و توأم شدن توجه به مصرف کالاهای داخلی و ارتقاء کیفیت تولید را ، نسخه ای نجات بخش در مسیر اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: تقویت این دیدگاه و حرکت در مسیر توان داخلی ،در آینده ای نزدیک  می تواند تحولی بزرگ در اقتصاد ایران ایجاد کند و همگان از مسئولین تا مردم در این مسیر سهمی بزرگ خواهند داشت.

هادی سیاسی ناحیه گلپایگان در خصوص زمزمه افتتاح دفتر اتحادیه اروپا ،بازخوانی شرارت های اتحادیه اروپا و راهبرد شیطانی آنها را مفید دانست و گفت:زمزمه ی افتتاح دفتر اتحادیه ی اروپا در تهران نه تنها محلی برای ارتقاء روابط دوطرف نیست، بلکه لانه جاسوسی جدید و مکانی برای دخالت در امور داخلی ایران خواهد بود. لازم است مسئولین نگاهی به راهبرد اتحادیه اروپا درقبال ایران داشته باشند چراکه آنان قانون اساسی ما را مغایر با حقوق بشر خوانده و به خود اجازه ی هرگونه دخالت در امور ایران را داده اند و در اکثر صفحات تاریخ ایران جنایات آنها به چشم می خورد.

وی در خصوص نتایج انتخابات آمریکا گفت: انتخابات آمریکا با تمام رسوایی هایش به پایان رسید. اما جای تأسف دارد که برخی ها در داخل کشورمان از انتخاب یا عدم انتخاب یک نامزد ریاست جمهوری آمریکا غمگین و یا خوشحال می شوند. باید دانست که ورود هرکدام از نامزدهای آمریکا به کاخ سفید نه تنها هیچ تحول مثبتی در جهان ایجاد نخواهد کرد بلکه سیاست آمریکا بنا به ضرورت، خصمانه تر هم خواهد شد و این نگاه معنادار برخی مسئولین به تحولات داخلی آمریکا به دور از مولفه های انقلابی گری است و باید اصلاح شود و براساس بیانات رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای، هیچ نگرانی از تحولات داخلی آمریکا نداشته و برای مواجهه با هر حادثه ای آماده ایم.

مسئول سیاسی ناحیه گلپایگان در پایان راهپیمایی عظیم اربعین را نقطه اتصال عاشقان و رهپویان طریق ظلم ستیز  مکتب حسینی بیان کرد و گفت: راهپمایی اربعین بزرگترین راهپیمایی تاریخ اسلام است که پیام آزادگی و پیروزی حتمی حق علیه باطل را به گوش جهانیان خواهد رساند و به لطف حق هر روز بر شور و شعور این پدیده بزرگ افزوده خواهد شد.ان شاءا…

انتهای پیام//

درج دیدگاه

بایگانی

خرداد ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« اردیبهشت    
 1234
۵۶۷۸۹۱۰۱۱
۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸
۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵
۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱