• کدخبر: 50793
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۳۲ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۵/۰۹/۱۳
  • چاپ خبــر
هم زمان با سالروز شمسی رحلت این عالم:

مراسم بزرگداشت عالم بزرگ جهان اسلام، آیت الله گلپایگانی در روز ۱۸ آذر برگزار خواهد شد

سرهنگ علیشاهی گفت: مراسم بزرگداشت فقیه بزرگ دنیای اسلام، آیت الله محمدرضا گلپایگانی مصادف با ۱۸ آذر و روز شهرستان در مسجد جامع گوگد برگزار می شود.

به گزارش دیار عالمان، فرمانده ناحیه بسیج بسیج گلپایگان گفت: مراسم بزرگداشت فقیه بزرگ دنیای اسلام، آیت الله العظمی محمدرضا گلپایگانی مصادف با ۱۸ آذر سالروز رحلت ایشان در مسجد جامع گوگد برگزار می شود.

سرهنگ محمد اسماعیلی علیشاهی در حاشیه جلسه برنامه ریزی شهرستانی این بزرگداشت که در بعدازظهر امروز در فرمانداری برگزار شد اظهار کرد: این مراسم با همت تمام مسئولان شهرستان و فعال شدن پنج کمیته فعال پشتیبانی و تدارکات به مسئولیت اداره صنعت و معدن، کمیته حمل و نقل با مسئولیت شهرداری، کمیته تبلیغات، با مسئولیت اداره ارشاد اسلامی، کمیته فرهنگی با مسئولیت حوزه های علمیه و در نهایت کمیته انتظامات با مسئولیت نیروهای انتظامی برگزار خواهد شد.

وی یاداور شد: هر سال مراسم بزرگداشت این فقیه والا مقام مصادف با سالروز رحلت ایشان در روزهای قمری سال برگزار می شد و این در صورتی است که امسال این مراسم با عظمت بیشتر در سالروز شمسی رحلت ایشان برگزار خواهد شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج گلپایگان هدف این مراسم را معرفی شخصیت علمی این مرجع وارسته دانست و عنوان کرد: سخنران این مراسم یکی از شاگردان آیت الله گلپایگانی برای تشریح زوایای علمی و اخلاقی این فقیه عالم تشیع خواهد بود.

سرهنگ علیشاهی با اشاره به اینکه تنها در سال ۹۵ روز ۱۸ آذر به عنوان روز گلپایگان ثبت خواهد شد خاطرنشان کرد: در سالهای آینده در صورت تایید مراجع بالاتر روز ۲۵ اردیبهشت که سالروز تشییع پنج تن از شهدای بی سر شهرستان است خواهد بود و ۲۵ تا ۳۱ اردیبهشت با شعار های مرجعیت، فقاهت، ایثار و شهادت در تقویم فرهنگی کشور به ثبت خواهد رسید.

درج دیدگاه