• کدخبر: 50871
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۱۰ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۵/۰۹/۱۴
  • چاپ خبــر

مراسم پاسداشت شهید سید رضا بطحایی در گوگد گلپایگان

این شهید در تاریخ ۲۱ خرداد ماه سال ۱۳۹۳ به همراه خانواده خود در مسیر سامرا به نجف گرفتار کمین گروه تروریستی تکفیری داعش می شوند و به شهادت می رسند.

به گزارش دیار عالمان، مردم گلپایگان  یاد روحانی شهید سید رضا بطحایی در گوگد گلپایگان  را پاس داشتند.

مراسم پاس داشت روحانی شهید سید رضا بطحایی در گوگد گلپایگان  عصر امروز در مسجد امام حسن (ع) شهر گوگد با حضور  مردم برگزار شد .

این شهید در تاریخ ۲۱ خرداد ماه سال ۱۳۹۳ به همراه خانواده خود  در مسیر سامرا به نجف گرفتار کمین گروه تروریستی تکفیری داعش می شوند و به شهادت می رسند.

نحوه شهادت را موسی اسماعیلی مسئول ستاد بازسازی عبتات عالیات در سامرا این گونه نقل کرده است: هنگامی که خودروی شهید به منطقه “اسحاقی” که یکی از ناامن ترین مناطق در مسیر سامرا به “سیدمحمد” است می رسند، هدف تیر مستقیم مهاجمین داعش قرار می گیرند و این صحنه را یکی از شاهدان عینی که از نیروهای نظامی عراق است با دوربین مشاهده کرده است. به گفته ی وی اینها تا مدتی در آتش و دود گُم می شوند تا اینکه بعد از مدتی طی تماسی که با شهید بطحایی صورت می گیرد، یکی از عوامل داعش گوشی را می بردارد و اعلام می کند که ما او را به قتل رسانده ایم.

پیکر مطهر این شهدا با وجود تلاش های فراوان تا کنون پیدا نشده است به یاد این خانواده شهید را قبری در امام زاده عمران ابن علی (ع) گذاشته شده است.

مراسم پاسداشت مشابهی نیز در شهر نجف و در ایام پیاده روی اربعین نیز برگزار شده است.

خصوصیات اخلاقی و رفتاری شهید بطحایی

استاد سیدهاشم بطحائی گلپایگانی از اساتید حوزه و دانشگاه و عموی شهید بطحائی درباره خصوصیات اخلاقی این شهید گفت: بخشی از تحصیلات ایشان در حوزه علمیه چیذر بود و به دلیل موقعیت خانوادگی، می توانست از شرائط بالای مادی و رفاهی برخوردار باشد اما ترجیح داد که ادامه تحصیلات و برنامه های علمی و تبلیغی اش را در جوار حرم امیرالمومنین بگذراند و با سختی های فراوان، گذران زندگی می کرد.

وی ادامه داد: شهید بطحایی دلباخته اهل بیت علیهم السلام بود و بسیاری از شبهای جمعه با پای پیاده به کربلا مشرف می شد و خلوص بالایی در کارها داشت. اهل صله رحم و مودب به آداب دین بود و واقعا یک فرد وارسته، متدین و دنیاگریز بود.

img_20161201_162117

 

 

 

 

درج دیدگاه

بایگانی

خرداد ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« اردیبهشت    
 1234
۵۶۷۸۹۱۰۱۱
۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸
۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵
۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱