• کدخبر: 51009
  • تاریخ انتشار خبر: ۴:۵۹ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۵/۰۹/۱۸
  • چاپ خبــر
امام جمعه اصفهان:

حضرت آیت الله گلپایگانی یک شخصیت انقلابی بود

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان تبیین کرد: این فقیه عالیقدر با پایبندی و استقامت خالصانه به دین و مکتب تشییع در حفظ، تحکیم و اعتلای حوزه های علمیه نقش آفرین بود و در طول عمر پربار و پر برکت خود علاوه بر خدمات فراوان برای تبلیغ دین اسلام و تشیع، توانست شاگردان بسیاری را تربیت کرده و تحویل جهان اسلام دهد.

به گزارش  دیار عالمان، امام جمعه اصفهان گفت: حضرت آیت الله گلپایگانی یک شخصیت انقلابی بود.

آیت الله یوسف طباطبایی نژاد در مراسم بزرگداشت آیت الله محمدرضا گلپایگانی که شامگاه گذشته در مسجد جامع گوگد برگزار شد اظهار کرد: در زمانی که امام تنها در راه مبارزه علیه طاغوت عمل می کرد ایشان پشتوانه بزرگی برای امام و انقلاب اسلامی و هم عقیده با ایشان بودند.

وی با اشاره به اخلاق پیامبر گونه این مرجع عالیقدر بردباری، عبادت، فقاهت ایشان را الگو دانسته و تصریح کرد: این شخصیت همواره به مردم با محبت جواب می داد.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان تبیین کرد:  این فقیه عالیقدر با پایبندی و استقامت خالصانه به دین و مکتب تشییع در حفظ، تحکیم و اعتلای حوزه های علمیه نقش آفرین بود و در طول عمر پربار و پر برکت خود علاوه بر خدمات فراوان برای تبلیغ دین اسلام و تشیع، توانست شاگردان بسیاری را تربیت کرده و تحویل جهان اسلام دهد.

آیت الله طباطبایی نژاد با اشاره به نظر برخی برای حفظ امام خمینی (ره) یاد آور شد: آیت الله گلپایگانی معتقد بودند که باید حوزه حفظ شود زیرا خداوند امام خمینی (ره)  وراه او را حفظ خواهد کرد.

وی اضافه کرد: تاریخ نشان داد که همین امر به وقوع پیوست.

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه آیت الله صافی گلپایگانی از مراجع بزرگ جهان اسلام است، تاکید کرد: آیت الله صافی گلپایگانی را در کل جهان اسلام دارای شخصیتی بی نظیر است که امید داریم خداوند ایشان را برای اسلام حفظ کند.

آیت الله شیخ لطف الله صافی گلپایگانی در پیامی به این همایش ضمن قدر دانی از برگزارکنندگان این بزرگداشت، تاکید کرد: در تاریخ انقلاب آیت الله گلپایگانی اسلامی دارای مواضع، پیام ها و سخنرانی های ایشان است که قاطع و راهگشای مبارزات مردم مسلمان بود.

انتهای پیام/.

درج دیدگاه