• کدخبر: 51065
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۲:۴۸ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۵/۰۹/۲۳
  • چاپ خبــر
رئیس دانشکده فنی مهندسی:

چهارمین کنفرانس بین المللی زئولیت ایران در شهریور ماه ۹۶ در دانشکده فنی مهندسی گلپایگان برگزار خواهد شد

در مراسم تجلیل از از پژوهشگران برتر موسسه های علمی گلپایگان از نفرات برتر دانشگاه آزاد اسلامی، موسسه آموزش عالی پیام، آموزشکده فنی و حرفه ای شهدا و دانشکده فنی مهندسی گلپایگان تجلیل به عمل آمد.

به گزارش دیار عالمان، چهارمین کنفرانس بین المللی زئولیت ایران در شهریور ماه ۹۶ در دانشکده فنی مهندسی گلپایگان برگزار خواهد شد

رئیس دانشکده فنی مهندسی گلپایگان در مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر مراکز آموزشی گلپایگان عنوان کرد: چهارمین کنفرانس بین المللی زئولیت ایران در شهریور ماه ۹۶ در دانشکده فنی مهندسی گلپایگان برگزار خواهد شد.

حمیدرضا مومنی با بیان اینکه پیامبر بزرگ اسلام از هزار و ۴۰۰ سال پیش چشم انداز علمی کشور ایران را با حدیث اگر دانش در ثریا هم باشد مردانی از سرزمین پارس به ان دست خواهند یافت، مشخص کرده است، خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم به باطن علم دسترسی پیدا کنیم راهی جز پژوهش محوری جامعه و دانشگاه ما نخواهد داشت.

وی گفت: در پنج ماه اول سال میلادی امسال ایران رتبه ۱۵ تولید علم در جهان را داشت.

رئیس دانشکده فنی مهندسی گلپایگان با اشاره به اثربخشی تولیدات علمی ارائه شده خاطرنشان کرد: در بین ۱۴۱ کشور تولید کننده علم ایران حائز رتبه سی و ششم بود که باید با توسعه و تقویت شرکت های دانش بنیان و حرکت بدون اقتصاد غیرنفتی و ارتباط صنعت با دانشگاه علم تولید شده خود را به ثروت برساند.

مومنی با اشاره به کسب رتبه ۲۷ جهان در سلول های بنیادی، رتبه ششم جهان در فناوری نانو، رتبه ۱۹ جهان در انرژی های نو، و موسسات باروری و ناباروری رویانا، حناف بنیانا ایران را یکی از موفق ترین کشورهای جهان در دستیابی به دانش دانست.

در پایان از پژوهشگران برتر دانشگاه آزاد اسلامی، موسسه آموزش عالی پیام، آموزشکده فنی و حرفه ای شهدا و دانشکده فنی مهندسی گلپایگان تجلیل به عمل آمد.

امام جمعه گلپایگان گفت: اگر جامعه به سمت پژوهش محوری برود بسیاری از فضاهای نامطلوب سیاسی رقم نخواهد خورد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا اسماعیلی اظهار کرد: جوسازی های سیاسی همچون کف آب است که به زودی از بین خواهد رفت ولی آنچه که می ماند و اصالت دارد بحث پژوهش در کشور است.

وی با بیان ابراز تاسف از خبرهایی که در کشور برای فروش پایان نامه به گوش میرسد تصریح کرد: پژوهش های دانشجویان نباید بایگانی شود و باید با محوریت قرار دادن پژوهش در آن برای همگان قابل دسترسی باشد.

درج دیدگاه

بایگانی

فروردین ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« اسفند   اردیبهشت »
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱