• کدخبر: 51308
  • تاریخ انتشار خبر: ۷:۵۱ ب.ظ - یکشنبه ۱۳۹۵/۰۹/۲۸
  • چاپ خبــر
مدیر مرکز مشاوره صبا شهرستان گلپایگان

۹۵ درصد از کشفیات مواد مخدر در جهان را ایران به خود اختصاص داده است

میرمهدی با یاداوری اینکه برای هر ایرانی تنها نیم دلار یعنی هزار و ۵۰۰ تومان صرف پیشگری اولیه مواد مخدر می شود، گفت: در کشورهای پیشرفته متوسط هزینه آموزش پیشگری اولیه برای هر نفر ۲۰ دلار است.

به گزارش  دیار عالمان، مدیر مرکز مشاوره صبا شهرستان گلپایگان عنوان کرد: روزانه دو تن مواد مخدر در ایران کشف می شود که ۹۵ درصد از کشفیات مواد مخدر در جهان را به خود اختصاص داده است.

دکتر رضا میرمهدی در جلسه کارگاه آموزشی پیشگیری از مصرف مواد مخدر که امروز بعدازظهر در فرمانداری برگزار شد اظهار کرد: ایران به دلیل قرار گرفتن در هلال طلایی یعنی بین دو کشور افغانستان و پاکستان که تولید کننده این مواد هستند قرار گرفته است که در نتیجه باعث اعتیاد بیش از ۲ میلیون نفر در کشورمان شده است.

وی افزود: تاکنون سه هزار و ۶۰۰ شهید و ۱۲ هزار مجروح برای مقابله با مواد مخدر در کشور داشته ایم.

استاد دانشگاه پیام نور گلپایگان با یاداوری اینکه برای هر ایرانی تنها نیم دلار یعنی هزار و ۵۰۰ تومان صرف پیشگری اولیه مواد مخدر می شود، گفت: در کشورهای پیشرفته متوسط هزینه آموزش پیشگری اولیه برای هر نفر ۲۰ دلار است.

مدیر مرکز مشاوره صبا شهرستان گلپایگان با بیان اینکه برای هر معتاد بعد از ترک اعتیاد باید اقداماتی در جامعه صورت گیرد که به آن پیشگیری ثانویه می گویند، تصریح کرد: متاسفانه کشور ما در بحث پیشگیری اولیه و ثانویه عملکرد خوبی را ندارد.

میرمهدی خاطرنشان کرد: اولین محل تجربه سیگار و مواد مخدر در دختران اکثرا جلسات خانوادگی و پسران جلسات دوستانه است.

وی با اشاره به اینکه افرادی با شخصیت بی ثبات و مضطرب بیشتر در معرض اعتیاد قرار می گیرند، بیان کرد: روان رنجورخویی مهم ترین صفتی است که فرد به اعتیاد روی می آورد.

استاد دانشگاه پیام نور گلپایگان با یاداوری اینکه ۶۵ درصد افرادی که در خطر اعتیاد قرار گرفتند پدر قلیانی یا سیگاری داشته اند عنوان کرد: فرزندان رفتار پدر و مادر را یاد می گیرند و نه گفتار آنان را چرا که صدای رفتار انقدر بلند است که طنین گفتار ما به گوش نمی رسد.

درج دیدگاه

بایگانی

بهمن ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« دی    
 12345
۶۷۸۹۱۰۱۱۱۲
۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹
۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶
۲۷۲۸۲۹۳۰