• کدخبر: 51323
  • تاریخ انتشار خبر: ۷:۵۰ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۵/۰۹/۲۹
  • چاپ خبــر
عضو مجلس خبرگان رهبری:

حوزه و دانشگاه دو بال ارزشمند این نظام اسلامی هستند

آیت‌الله دکتر بطحائی گلپایگانی با بیان اینکه یکی از طرفندهای دشمن این است که تفرقه بیاندازد و حکومت کند، گفت: متاسفانه تاکنون بر روی مساله وحدت کم کاری شده است.

به گزارش  دیار عالمان، عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: حوزه و دانشگاه دو بال ارزشمند این نظام ولایتی هستند.

آیت‌الله دکتر سید هاشم بطحائی در همایش مشترک حوزه و دانشگاه که امروز بعدازظهر در دانشگاه فنی مهندسی گلپایگان برگزار شد با بیان اینکه آنچه معیار وحدت حوزه و دانشگاه است وحدت فیزیکی نیست، اظهار کرد: دشمن از راه تفرقه انداختن بین دو قشر حوزوی و دانشگاهی و همچنین شیعه و سنی می خواهد جلوی پیشرفت اسلام و کشور را بگیرد.

وی افزود: آنچه در جهان اسلام معیار وحدت است تنها کتاب و سنت است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به ایجاد تفرقه توسط استعمار پیر و صهیونیسم در بین شیعه و سنی تصریح کرد: شیعه کدام اعمال سنت پیامبر اکرم را انجام نداده است که آن را مجزا از سنت می دانند؟

آیت‌الله دکتر بطحائی گلپایگانی خاطرنشان کرد: خط قرمز ما همچنان که در قرآن آمده شرک و کفر است.

وی با بیان اینکه یکی از طرفندهای دشمن این است که تفرقه بیاندازد و حکومت کند، گفت: متاسفانه تاکنون بر روی مساله وحدت کم کاری شده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: هر گونه تخطئه و تفرقه در کشور دیده می شود تئورسین آن انگلیس است و هر جا جنایتی دیده می شود دست امریکا و صهیونیسم نیز در آن دیده می شود.

این همه شعار وحدت و دانشگاه را سردادیم ولی چقدر ساز و کار لازم برای آن تعیین شده است؟

امام جمعه گلپایگان در ادامه این مراسم گفت: این همه شعار وحدت و دانشگاه را سردادیم ولی چقدر ساز و کار لازم برای آن تعیین شده است؟

حجت الاسلام وامسلمین محمدرضا اسماعیلی تصریح کرد: ما هر جا برای این نظام بهاء قائل شدیم نتیجه گرفتیم.

وی با اشاره به اینکه وحدت حوزه و دانشگاه در این نیست که یک روحانی در دانشگاه تدریس کند و یا بالعکس آن اساتید دانشگاه در حوزه تدریس داشته باشند عنوان کرد: این تنها برای وحدت حوزه و دانشگاه کافی نیست.

درج دیدگاه