• کدخبر: 51678
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۳۳ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۵/۱۰/۱۵
  • چاپ خبــر

کربی صدور قطعنامه‌های حقوق بشری علیه ایران را موفقیت آمریکا دانست!

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، صدور قطعنامه‌های حقوق بشری بر ضد ایران را از «موفقیت‌های» واشنگتن توصیف کرد.

به گزارش دیار عالمان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی وزارت خارجه آمریکا، جان کربی، سخنگوی این وزارتخانه صدور قطعنامه‌های شورای حقوق بشر بر ضد کشورهایی مثل سریلانکا و ایران را موفقیت این کشور در شورای حقوق بشر دانست.

وی گفت: ما خشنودیم که عضو شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد هستیم. ما از زمانی که به این شورا ملحق شده‌ایم، تلاش‌های زیادی کرده‌ایم تا به شورا کمک کنیم تا درک کند که از طریق همکاری با طیف گسترده‌ای از کشور‌ها، پتانسیل‌های زیادی دارد، هرچند برخی اعضا سوابق ضعیفی در بخش حقوق بشر دارند.
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در اظهاراتی مغرضانه افزود: ما به موفقیت‌های خود در شورای حقوق بشر از زمان پیوستن به شورا افتخار می‌کنیم، این موفقیت‌ها شامل ایجاد کمیسیون‌های تحقیق برای سوریه، کره شمالی و بروندی می‌شود و همچنین شامل قطعنامه‌های مختص کشورهایی مثل سریلانکا، ایران و برمه (میانمار) می‌شود. این قطعنامه‌ها تمرکزشان روی ترویج حق آزادی و تجمع می‌باشد.
کربی گفت: این تلاش شامل نخستین قطعنامه در سازمان ملل می‌شود که باعث شد گروه کار‌شناسی مستقل در زمینه خشونت و تبعیض بر مبنای جنسیت تشکیل شود.
وی افزود: ما قصد داریم به همکاری خود با سایر اعضای شورا ادامه دهیم تا در جهان حقوق بشر را تقویت و از آن محافظت کنیم.
انتهای پیام/

درج دیدگاه

آخرین اخبار شهرستان

بایگانی

اردیبهشت ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« فروردین   خرداد »
۱۲۳۴۵۶۷
۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴
۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱
۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸
۲۹۳۰۳۱