• کدخبر: 51777
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۱۵ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۵/۱۰/۲۱
  • چاپ خبــر
عالم برجسته شیعه :

آیت الله هاشمی رفسنجانی شکنجه های بی نظیری را تحمل کرد

حجت الاسلام و المسلمین انصاریان مطرح کرد: مرحوم هاشمی رفسنجانی بک چهره قرآن فهم، متعادل، آرام، متدین و از مهم ترین امتیازاتشان پرگریه بودن بر حضرت السیدالشهدا بود.

به گزارش  دیار عالمان، عالم برجسته شیعه  گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی شکنجه های بی نظیری را  در دوران مبارزات انقلابی خود تحمل کرد.
حجت الاسلام والمسلمین حسین انصاریان در سخنرانی شامگاه دوشنبه که در مسجد حجت الاسلام گلپایگان برگزار شد با اشاره به ۴۴ سال آشنایی با مرحوم آیت الله رفسنجانی در خصوص سابقه مبارزاتی و انقلابی وی بیان کرد: ایشان در اولین جلسه هسته روحانیت مبارز با جمعیتی کمتر از ۱۵ نفربود، حضور داشت و همراه و همرزم ما بود.
وی ادامه داد: به دلیل نفوذ ساواک در میان این حلقه، اسناد جلسات آن موجود و به چاپ رسیده است.
این روحانی صاحب قلم شیعه درباره ویژگیهای آیت الله هاشمی رفسنجانی بیان کرد: مرحوم هاشمی رفسنجانی بک چهره قرآن فهم، متعادل، آرام، متدین و از مهم ترین امتیازاتشان پرگریه بودن بر حضرت السیدالشهدا بود.
حجت الاسلام و المسلمین انصاریان یاد آوری کرد: ایشان هر نوع شکنجه ای را در دوران زندان طاغوت تحمل کرد و شکنجه هایی بی نظیری بر وی می رفت.
وی آیت الله هاشمی رفسنجانی را اندیشمند قرآنی خواند و تبیین کرد: از هنگام زندان تا زمان نزدیک به درگذشت، ۵۰ جلد کتاب کار فنی و تخصصی بر روی قرآن انجام داد که حدود ۴۰ جلد آن به چاپ رسیده و باقی آن نیز در حال چاپ است.
مترجم قرآن و نهج البلاغه،بارزترین  ویژگی های اخلاقی این مرحوم را صبر بیان و عنوان کرد: در برابر تهمت، دروغ و یاوه گویی ها برای خدا صبر کرد و پاسخ نمی داد، از خودش دفاعی نکرد.

حجت الاسلام و المسلمین انصاریان خاطر نشان کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی هم اکنون در محضر الهی پاداش سالها مبارزه در راه انقلاب و تحمل شکنجه ها و خدمات قرآنی را دریافت می کند و در حدیث امام حسن عسگری (ع)  آمده که پاداش صابران دو برابر خواهد بود.

درج دیدگاه

بایگانی

خرداد ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« اردیبهشت    
 1234
۵۶۷۸۹۱۰۱۱
۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸
۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵
۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱