• کدخبر: 51784
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۲:۳۷ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۵/۱۰/۲۱
  • چاپ خبــر
یک مسئول در اورژانس گلپایگان:

انجام ۸۰۷ مأموریت فوریت‌های پزشکی در پاییز ۹۵/ ۷۰۲ مصدوم و بیمار به بیمارستان منتقل شدند

۸۰۷ مأموریت فوریت‌های پزشکی شامل ۲۰۰ مأموریت تصادفی و ۶۰۷ مأموریت غیر تصادفی در شهرستان گلپایگان در سه‌ماهه سوم سال جاری انجام شده است.

مسئول امور پایگاه‌های اورژانس پیش بیمارستانی شهرستان گلپایگان در گفتگو با خبرنگار دیارعالمان، با اشاره به میزان امدادرسانی در سه‌ماهه سوم سال جاری اظهار کرد: فوریت‌های پزشکی این شهرستان در پاییز امسال به ۲۰۰ حادثه رانندگی امدادرسانی کرده است.

ناصر توانایی در این رابطه افزود: در پاییز سال جاری ۸۰۷ مأموریت فوریت‌های پزشکی شامل ۲۰۰ مأموریت تصادفی و ۶۰۷ مأموریت غیر تصادفی در شهرستان گلپایگان انجام شد که ۶۹۲ مورد از مجموع این مأموریت‌ها در نقاط شهری و ۱۱۵ مورد در نقاط جاده‌ای شهرستان بوده است.

وی بابیان اینکه در این مدت تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ گلپایگان ۷۰۲ بیمار و مصدوم را پس از انجام اقدامات درمانی فوریت‌های پزشکی، توسط آمبولانس به بیمارستان منتقل کرده‌اند، گفت: ۷۱ نفر را نیز به‌صورت سرپایی در محل حادثه درمان کردند.

مسئول امور پایگاه‌های اورژانس پیش بیمارستانی شهرستان گلپایگان اظهار کرد: ۱۵۰ بیمار قلبی، ۶۹ بیمارتنفسی، ۳۵ مصدوم ناشی از سقوط و ۲۵ مورد مسمومیت در سه‌ماهه سوم از خدمات فوریت‌های پزشکی این شهرستان بهره‌مند شدند.

توانایی یادآور شد: در این مدت، تکنسین‌های اورژانس پیش بیمارستانی گلپایگان توانستند دو مورد احیای موفق و دو مورد کمک به مادر باردار در زایمان نوزاد را به نام خود ثبت کنند.

وی با اشاره به اینکه در سه‌ماهه سوم امسال ۵۰ نفر از دانشجویان دانشگاه پیام نور گلپایگان تحت آموزش‌های طرح بها قرار گرفتند، افزود: کارکنان اورژانس ۱۱۵ شهرستان گلپایگان در پاییز امسال، امداد- سلامت ایام بازگشایی مدارس و راهپیمایی روز ۱۳ آبان را پوشش دادند و در مانور تخلیه زندان شرکت کردند.

مسئول امور پایگاه‌های اورژانس پیش بیمارستانی شهرستان گلپایگان با ابراز خرسندی اظهار کرد: در آذرماه امسال، یک دستگاه آمبولانس بنز اسپرینتر ۳۱۵ از ناوگان جدید آمبولانس‌های استان به شهرستان گلپایگان تحویل داده شد.

به گزارش دیار عالمان، شهرستان گلپایگان دارای جمعیتی بالغ‌بر ۹۰ هزار نفر است و فوریت‌های پزشکی این شهرستان با برخورداری از دو پایگاه، یک اتاق فرمان و ۱۶ نفر کارکنان به‌صورت ۲۴ ساعته در حال ارائه خدمات به شهروندان هستند.

انتهای پیام/

درج دیدگاه

بایگانی

فروردین ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« اسفند   اردیبهشت »
 123
۴۵۶۷۸۹۱۰
۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷
۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴
۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰۳۱