• کدخبر: 51908
  • تاریخ انتشار خبر: ۱:۴۲ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۵/۱۰/۲۸
  • چاپ خبــر

توهین بزگترین فروشگاه اینترنتی جهان به پرچم کشور ایران +تصاویر

بزرگترین فروشگاه اینترنتی جهان با انتشار یک آگهی در سایت خود به پرچم جمهوری اسلامی ایران توهین کرد.

به گزارش دیار عالمان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛  سایت آمازون از بزرگترین و قدیمی ترین سایت های فروشگاهی در دنیاست .این سایت در کشور های مختلفی در اروپا، چین و آمریکا فعالیت می کند  که بزرگترین بخش این سایت در کشور آمریکا فعال است.

سایت آمازون به تازگی طی عملی تاسف بار  دست به فروش پادری  و  پد موس  با طرح  پرچم ایران کرده است.

این سایت پیش تر چنین عملی را با کشور هند انجام داد اما مدیران سایت به سرعت نسبت به این اقدام از دولت هند عذرخواهی کردند.

پرچم یا  درفش یا بیرق نماد یک گروه، سازمان، یا کشور است که بیشتر روی پارچه یا کاغذ به صورت رنگی درست می‌شود.

در پرچم ایران، نشان جمهوری اسلامی که نام الله می باشد، در وسط پرچم قرار گرفته ، همچنین  شعار اسلامی «لا اله الا الله»  روی رنگ سفید پرچم قرار گرفته‌ و ۲۲ «الله اکبر» به رنگ سفید و به نشانه پیروزی انقلاب در روز ۲۲ بهمن در حاشیه پایین رنگ سبز و حاشیه بالای رنگ سرخ نوشته شده‌است.

شایان ذکر است این سایت با این اقدام توهین بزرگی به نام مقدس خداوند و هویت ایران کرده است.

در برخی کشور ها محصولاتی سخیف تر از پادری با طرح پرچم کشورشان تولید می شود که نه تنها اعتراضی به آن ندارند بلکه افتخار هم می کنند اما در کشور های متمدن مثل ایران و هند این اتفاق یک توهین بزرگ به دین و کشور می باشد.

گفتنی است ؛ در کشور هند پس از اقدام تاسف بار سایت آمازون به پرچم این کشور ، وزارت خارجه هند این سایت را تهدید کرد که در نتیجه موجب حذف پرچم هند از این سایت شدند.

انتهای پیام/

درج دیدگاه