دیار عالمان

۷۰ درصد تعهد سالانه در ۹ ماه تحقق یافته است

کدخبر: 52015
بهمن ۴, ۱۳۹۵ در ساعت ۴:۲۹ ب.ظ

به گزارش دیار عالمان [1]،رییس اداره فنی و حرفه ای گلپایگان گفت: ۷۰ درصد تعهد سالانه این مرکز در ۹ ماه تحقق یافته است.

مجتبی شهبازی به مناسبت چهلمین سال تاسیس مرکز فنی و حرفه ای گلپایگان در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ما، عنوان کرد: تعهد سالانه این مرکز ۱۴۲ هزار نفرساعت بوده که با ۹۲ هزار و ۲۱۰ در عمل کرد ۹ ماه سال جاری ، ۷۰ درصد آن تحقق یافته است.

وی افزود: ۱۱هزار و ۶۵۰ نفر ساعت برای آموزش در جوار صنایع بوده است که در این ۹ ماه به ۲۰ هزار و ۱۰۰ نفر ساعت رسیدیم که تحقق دو برابری به تعهد را نشان می دهد.

رییس اداره فنی و حرفه ای گلپایگان آموزش های دیگر این مرکز را روستایی، بسیج سازندگی، دانشگاه، پادگانی، زندان و در جوار صنایع بیان کرد.

شهبازی  تصریح کرد: به طور متوسط بیش از۵۰ درصد حرفه آموزان این مرکز در رشته های مختلف وارد بازار کار می شوند.

وی با اشاره به واگذاری همه ی وام های اشتغال به اداره صنعت، معدن و تجارت در سال گذشته یاد آور شد: این اداره وام ها را به عنوان اشتغال خانگی و با مجوز فنی حرفه ای و اداره تعاون، کار و امور اجتماعی به متقاضیان در صورت وجود اعتبار پرداخت می کند.

رییس اداره فنی و حرفه ای گلپایگان تبیین کرد: زیر شاخه های دو رشته ی رایانه و صنایع پوشاک در شهرستان گلپایگان شامل دریافت وام اشتغال می شود.

شهبازی آموزشهای فنی حرفه ای را در دو بخش دولتی و غیر دولتی ذکر و بیان کرد: آموزشگاه های غیر دولتی  در حوزه خدمات و با نظارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای و استاندارد های آموزشی آن به ارائه خدمت مشغول هستند.

وی  خاطر نشان کرد: آموزش های در مرکز شامل رشته های صنعتی و کشاورزی اداره رایگان به حرفه آموزان ارائه می شود.

رییس اداره فنی و حرفه ای گلپایگان  گفت: در مرکز هشت رشته در حال حاضر فعال است که کارآموزان در هر رشته می توانند در بیش از۳۰ حرفه آموزش ببینند.

شهبازی با بیان اینکه هر ماه می تواند آغاز یک دوره باشد، به جوانان توصیه کرد: اوقات فراغت خود را با حضور در مراکز فنی حرفه ای به آموزش مهارتها و ارتقای آنها اختصاص دهند تا پس از فراغت تحصیل در بازار کار حرفی برای گفتن داشته باشند.

وی در پایان مردم را به حضور در مرکز برای آگاهی از  دوره های تازه دعوت کرد.

انتهای پیام/


[1] دیار عالمان: http://diarealeman.ir/