• کدخبر: 52782
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۳۰ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۵/۱۲/۵
  • چاپ خبــر
مدیرعامل شرکت خودروسازی سایپا

۶۰۰ هزار خودرو در سال ۹۶ تولید می شود

جمالی تشریح کرد: گام بعدی توسعه محصولات جدید در این گروه خودرویی است که با ارایه برنامه هر سال یک محصول جدید با دو مگا پلاکتور طراحی و بر اساس آن یک محصول جدید عرضه خواهدشد

به گزارش دیار عالمان، مدیرعامل شرکت خودروسازی سایپا گفت: این شرکت با اافزایش ۵۷ درصدی ظرفیت تولید در یک  سال اخیر به تولید ۶۰۰ هزار خودرو می رسد.

مهدی جمالی عصر دیروز در جمع خبرنگاران و درحاشیه بازدید از شهرک‌های صنعتی گلپایگان با اشاره به اینکه تولید شرکت خودرو سازی سایپا در سال گذشته ۳۷۰ هزار خودرو بوده است ،اذعان کرد: شرکت‌های قطعه‌سازی خودروی گلپایگان سال گدشته در حد تعطیلی یا گاهی با ۲۰ درصد ظرفیت تولید به فعالیت مشغول بودند

وی  ادامه داد: ظرفیت تولید در شرکت‌های قطعه‌سازی شهرستان با پیگیری مسوولان شهرستان با جذب سرمایه‌گذار ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت خودروسازی سایپا با اشاره به رشد ۶۰ درصدی افزایش در تولید خودرو و قطعه سازی در کل مجموعه  بیان کرد: ظرفیت نیروی انسانی متخصص فعال در بخش صنعت خودروسازی شهرستان گلپایگان بستر مناسبی برای رشد و توسعه خودروسازی است که  آینده خوب صنعت خودروسازی و قطعه‌سازی شهرستان را نوید می دهد.

جمالی در زمینه مشارکت‌های خارجی در این شرکت تشریح کرد: سایپای کاشان برای نخستین بار در تاریخ کشوربا یک شرکت خارجی ۵۰ درصد شریک می شود و آن شرکت متعهد شده است که ۳۰ درصد محصولات این شرکت داخلی را به خارج از کشورصادر‌کند.

وی این یک اقدام بزرگ و تدبیری برای آینده کشوردانست و نتیجه گرفت: سیاست‌گذاری‌های خوبی در زمینه جذب مشارکت های خارجی در کشور و این صنعت صورت گرفته است.

مدیرعامل شرکت خودروسازی سایپا با یاد آوری اینکه اصلی‌ترین وظیفه هر دولتی سیاست‌ گذاری برای توسعه اقتصادی کشور است خاطر نشان کرد: حمایت وزارت اقتصاد و دارایی و سازمان بورس بر اساس سیاست‌گذاری  وزارت صنعت، معدن و تجارت  سبب ایجاد فضای رشد مناسب در تولید کشورشد.

جمالی  فعالیت شرکت‌های خودروسازی سایپا را هم سو با استراتژی و سیاست‌های کلی نظام در خصوص اقتصاد مقاومتی دانست و آن را یک استراتژی بلند مدت ذکر کرد

وی افزایش طراحی و تولید را گام اول  عنوان و تشریح کرد: گام بعدی توسعه محصولات جدید  در این گروه خودرویی است که با ارایه برنامه به صورت اینکه هر سال یک محصول جدید با دو مگا پلاکتور طراحی و بر اساس آن یک محصول جدید عرضه خواهیم کرد.

مدیرعامل سایپا با اشاره به اینکه  در سال جاری حداقل یک محصول داخلی به بازار عرضه می شود بیان کرد: محصول پلیت فرم ۳۰X 200 بر اساس مدل ۲۱۲ تا اواخر سال جاری یا اوایل سال آینده وارد بازار خواهد شد.

جمالی  با بیان اینکه همواره تمام استانداردهای ملی لازم در صنعت خودروسازی رعایت می شود، یادآور شد: این شرکت ۵۲ استاندارد ملی را به صورت کامل رعایت می کند و به رعایت استانداردهای ۸۳ گانه در سال۹۷ برای تولید خودرو متعهد شده است.

وی در خصوص مجموعه خودروسازی سایپای گلپایگان گفت : امکان توسعه و استفاده بهینه از ظرفیت‌های مجموعه خودروسازی و قطعه‌سازی شهرستان پس از طراحی برای افزایش تولید میسر شده است.

مدیرعامل سایپا در پایان به برنامه توسعه کشور اشاره واز رشد، توسعه و ارتقای شرکت‌های صنعتی و سایپای شهرستان را با تلاش  بخش خصوصی و زیرمجموعه مگاموتورخبر داد.

زمینه اشتغال جوانان برای جلوگیری از مهاجرت باید ایجاد شود

امام جمعه گلپایگان در حاشیه بازدید مدیر عامل سایپا از صنایع شهرستان گفت : زمینه اشتغال جوانان برای جلوگیری از مهاجرت آنها از شهرستان باید صورت بگیرد که حضور این مدیر صنعتی در شهرستان امید آفرین است

حجت الاسلام والمسلمین  محمد رضا اسماعیلی ادامه داد: افزایش ظرفیت تولید و رونق مجدد اشتغال به خصوص برای جوانان را در این بازدید مشاهده شد

وی مسوولان شهرستان را به استفاده از فرصت استقبال سرمایه گذاران برای بهره برداری از توانمدی ها در گلپایگان فراخواند و عنوان کرد: جوانان همواره در راهپیمایی ۲۲ بهمن و عرصه‌های سیاسی کشور حضوری گسترده دارند و با فراهم کردن زمینه های رفاه و اشتغال آنها قدر دان این تلاش و حضور باشیم

خط تولید بهینه سازی شود

فرماندار گلپایگان با اشاره به اینکه در حال حاضر پنج هزار کارگر در شرکت‌های صنعتی سایپا و شرکت‌های لبنی شهرستان مشغول به فعالیت هستند گفت: رونق شرکت‌های صنعتی در شهرستان سبب مهار بیکاری در شهرستان می‌شود و امکان اشتغال‌زایی برای شهرستان‌های همجوار فراهم خواهد شد.

حسین فراست به سابقه ی ۲۰ ساله صنعت در شهرستان اشاره و تبیین کرد: صنعت شهرستان برای رقابت با برندهای جهانی باید در بهینه‌سازی خط تولید تلاش کند و برای ایجاد این آمادگی به یاری مدیران صنعت خودروسازی کشور نیازدارد.

درج دیدگاه

بایگانی

بهمن ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« دی    
 12345
۶۷۸۹۱۰۱۱۱۲
۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹
۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶
۲۷۲۸۲۹۳۰