• کدخبر: 52949
  • تاریخ انتشار خبر: ۲:۵۱ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۵/۱۲/۱۲
  • چاپ خبــر
مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اصفهان

اگر می خواهیم جامعه را نجات دهیم باید روی زنان سرمایه گذاری کنیم

سهیلا اثنی عشران عنوان کرد: سرمایه گذاری بر روی زنان جامعه و توانمند کردن آنان اولین گام توسعه پایدار است.

به گزارش دیار عالمان، مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اصفهان گفت: اگر می خواهیم جامعه را نجات دهیم باید روی زنان سرمایه گذاری کنیم.

سهیلا اثنی عشران در نشست بانوان ورزشکار شهرستان گلپایگان که در سالن ارشاد امروز عصربرگزار شد اظهار کرد: سرمایه گذاری بر روی زنان جامعه و توانمند کردن آنان اولین گام توسعه پایدار است.

وی با اشاره به اینکه روان شناسان اجتماعی معتقدند اعتماد به نفس از بدو تولد تا یک سالگی شکل می گیرد یاداور شد: از ابتدا باید سرمایه گذاری ما روی مادرها باشد.

اثنی عشران افزود: اگر مادر بتواند خلاقیت فرزند را شکل دهد این اتفاق سه تا پنج سال رخ خواهد داد.

مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اصفهان خاطرنشان کرد: اگر آمار بالای طلاق را امروزه در جامعه شاهد هستیم به دلیل این است که نتوانستیم فرزندی تربیت کنیم که تاب آوری اجتماعی و قدرت حل مساله داشته باشد.

وی با بیان اینکه رمز موفقیت کشورهای پیشرفته اهمیت به منابع انسانی آنهاست تصریح کرد: در کشورهای توسعه یافته درب برای نخبگان به همراه امکانات باز است.

اثنی عشران همچنین استان اصفهان را شهری نخبه پرور معرفی کرد و عنوان کرد: ۵۲ درصد ورودی دکترای ما را بانوان تشکیل می دهند.

مدیر کل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اصفهان در پایان طرح سلامت را یکی از افتخارات دولت دانست و با اشاره به ضرورت فرهنگ سازی داشتن پرونده بهداشت برای بانوان گفت: سرطانهای حوزه زنان قابل درمان است که متاسفانه خانمها به آن اهمیت نمی دهند.

فرماندار گلپایگان با اشاره به سخن امام خمینی مبنی بر اینکه از دامن زن مردم به معراج می رسد گفت: خانم هانقش خودشان را در جامعه دست کم نگیرند ،بسیاری از کارها و گره ها به دست شما باز می شود.

حسین فراست یاداور شد: امروزه نیمی از جمعیت مارا بانوان محترم تشکیل می دهند و شاید باید به نوعی بگوییم که فعالیت پژوهشی و علمی در دانشگاه را خانم ها بیشتر از اقایون رقم می زنند و سهم بیشتری را به خودشان اختصاص داده اند.

وی افزود: به برکت انقلاب بهای لازم به بانوان ما برای حضور و فعالیت های اقتصادی علمی و فرهنگی داده شده است .

درج دیدگاه

آخرین اخبار شهرستان

بایگانی

مهر ۱۳۹۷
ش ی د س چ پ ج
« مرداد    
 123456
۷۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳
۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰
۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷
۲۸۲۹۳۰