• کدخبر: 52975
  • تاریخ انتشار خبر: ۳:۰۰ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۵/۱۲/۱۲
  • چاپ خبــر
مدیرکل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان اصفهان گفت

آزمایشگاه فنی و مکانیکی ۸۰۰ پروژه راه‌ سازی کشور را نظارت می کند

عباس‌زاده تبیین کرد: شاخص‌های بتن، آرماتور، آسفالت و زیرسازی آسفالت و مصالح ساختمانی و سد سازی که در ساخت ایستگاه های مترو نیز به کار می‌رود باید با استاندارد آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک تطابق داشته باشد

به گزارش دیار عالمان مدیرکل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان اصفهان گفت: ۸۰۰ پروژه راه‌سازی کشور توسط  آزمایشگاه فنی و مکانیکی نظارت می شود.

محمدعلی عباس‌زاده  شامگاه گذشته در حاشیه جلسه آموزشی ناظران دستگاه‌های اجرایی که در سالن اجتماعات فرمانداری گلپایگان برگزار شد، بیان کرد: این آزمایشگاه کنترل کیفیت در ۸۰۰ پروژه راه‌سازی و عمرانی در سطح کشور و در ۳۷ پروژه راه‌سازی و عمرانی در استان اصفهان به صورت مستقیم و ۳۰۰ پروژه به صورت غیر مستقیم را بر عهده دارد.

وی این آزمایشگاه را نخستین آزمایشگاه فنی خاک کشور با سابقه ی ۵۰ سال ذکر و آن را  زیر نظر وزارت راه و شهرسازی خواند.

مدیرکل آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان اصفهان با بیان اینکه  آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک ایران نیز براساس شرایط دستگاه‌هایی را به دلیل رشد روز افزون علم در زمینه تجهیزات نوین آزمایشگاهی وارد کشور کرده است، عنوان کرد: این دوره  آموزشی با هدف  ارتقای دانش ناظران سازمان نظام مهندسی، شهرداری و دهیاری برگزار شده است.

عباس‌زاده تبیین کرد: شاخص‌های بتن، آرماتور، آسفالت و زیرسازی آسفالت و مصالح ساختمانی و سد سازی که در ساخت ایستگاه های مترو نیز به کار می‌رود باید با استاندارد آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک تطابق داشته باشد.

وی  یاد آور شد: آزمایشگاه فنی خاک در شهرستان های اصفهان، نایین، کاشان، شهرضا و گلپایگان دارای شعبه است.

مهندسان ناظر باید طول عمر پروژه‌ها را بسنجند

رئیس اداره آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک گلپایگان گفت: نظارت بر پروژه‌های باند دوم خمین- گلپایگان، خوانسار- گلپایگان، ۷۰ درصد تصفیه‌خانه آب گلپایگان و آسفالت محوطه آن و عملیات ژئوتکنیک در نصب گنبد مصلی و کنترل آسفالت روستاها و راه‌های مواصلاتی شهرستان از اقدامات این آزمایشگاه است.

محمدرضا یزدانی  آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک یک شرکت دولتی بیان و  تصریح کرد: آزمایشگاه در زمینه کنترل کیفی مصالح ساختمانی و اختلاط بتن، آسفالت، آزمایشات صحرایی و ژئوتکنیک، مکانیک خاک و طرح فنداسیون ضرایب زلزله فعالیت دارد.

وی ادامه داد: مهندسان ناظر باید با آزمایش فنی و مکانیک خاک استحکام و طول عمر پروژه‌ها را بسنجند.

رئیس اداره آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک گلپایگان به  تعامل بین دستگاهی با اداره بنیاد مسکن، آب و فاضلاب، شهرداری‌های سه شهر و سازمان نظام مهندسی اشاره و از کنترل کیفیت پروژه‌های غرب استان شامل بویین میاندشت، خوانسار، فریدون‌شهر و داران خبر داد

انتهای پیام/

درج دیدگاه