• کدخبر: 53581
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۵۸ ب.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۱/۱۶
  • چاپ خبــر

انتخابات ایران، تصویب تحریم‌های جدید آمریکا را به تاخیر انداخت

سنای آمریکا تصویب لایحه «تحریمهای جدید علیه تهران» را به بهانه وجود برخی نگرانیها در خصوص انتخابات آتی ریاست جمهوری ایران به تعویق انداخت.

به گزارش دیار عالمان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، مجلس سنای آمریکا تصویب لایحه «تحریمهای غیرهسته‌ای جدید علیه تهران» را به دلیل برخی نگرانیها در خصوص انتخابات آتی ریاست جمهوری ایران به تعویق انداخت.
گفتنی است در ماه مارس، گروهی از سناتورهای دموکرات و جمهوریخواه آمریکا لایحه ای را به مجلس سنا ارائه کردند که به بهانه آزمایشهای موشکی و سایر فعالیتهای غیرهسته ای ایران، تحریمهای سختگیرانه تری را علیه تهران اعمال می‌کند.
اما شب گذشته (سه شنبه)، «باب کورکر» رئیس جمهوریخواه کمیته روابط خارجی مجلس سنا گفت: «در حال حاضر فرآیند طرح و تصویب لایحه [تحریمهای تهران] به دلیل نگرانی‌ها از تأثیرگذاری آن بر انتخابات آتی [ریاست جمهوری] ایران متوقف می شود».
قانونگذاران آمریکایی که پیش نویس لایحه تحریمهای ایران را تهیه کرده اند، مدعی هستند که این لایحه با مفاد توافق هسته ای منعقده میان ایران و گروه ۱ + ۵ منافاتی ندارد. این در حالی است که ایران این لوایح را ناقض توافق بین المللی می داند که میان تهران و شش قدرت جهانی- از جمله آمریکا- منعقد شده است.
تمامی اعضای جمهوریخواه کنگره آمریکا با این توافق هسته ای- موسوم به برجام- مخالف هستند و ترامپ نیز به رغم انتقادات فراوان از این توافق هسته ای در جریان مبارزات انتخاباتی خود، از آغاز دوره ریاست جمهوری خود تاکنون بجای عملی کردن وعده خود مبنی بر لغو آن، از اجرای دقیق و سختگیرانه آن سخن گفته است.
انتهای پیام/

درج دیدگاه